Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt pleit voor een extraparlementair kabinet

Omtzigt pleit voor een extraparlementair kabinet

DEN HAAG (ANP) - De beste manier om uit de huidige formatieperikelen te komen is de instelling van een extraparlementair kabinet. Dat zei het bij het CDA opgestapte Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt in een interview met Nieuwsuur. Daarvoor moet wat Omtzigt betreft een aantal mensen van buiten worden aangetrokken om de problemen aan te pakken. "Want dat gebeurt op dit moment niet."

Hij zei dat zo'n extraparlementair kabinet op afstand moet blijven en dat alle huidige politieke leiders het best in de Tweede Kamer kunnen plaatsnemen. "Dat is overigens het hoogste politieke ambt, maar dat vergeten ze wel eens."

Een extraparlementair kabinet is een regering zonder gedetailleerd regeerakkoord. De ministers stellen een regeringsprogramma op, waarna de partijen in de Tweede Kamer al dan niet hun steun aan voorstellen verlenen.

Over het verloop van de pogingen een coalitie te vormen de afgelopen zes maanden is Omtzigt niet te spreken. Hij ziet nog niets van de beloofde nieuwe bestuurscultuur en constateert ook dat de woningnood en andere grote problemen blijven liggen. Hij noemt dat "pijnlijk".

Vrijdag zal de ex-CDA'er, die zelfstandig verder gaat in de Tweede Kamer, zijn nieuwe plannen toelichten in debatcentrum De Balie in Amsterdam. Woensdag maakte Omtzigt zijn herintrede in de Kamer nadat hij sinds mei met ziekteverlof was gegaan.

Meer uit Binnenland

Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

4 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

5 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

6 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

6 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

7 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

8 uur geleden