Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omtzigt pleit voor een extraparlementair kabinet

Omtzigt pleit voor een extraparlementair kabinet

DEN HAAG (ANP) - De beste manier om uit de huidige formatieperikelen te komen is de instelling van een extraparlementair kabinet. Dat zei het bij het CDA opgestapte Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt in een interview met Nieuwsuur. Daarvoor moet wat Omtzigt betreft een aantal mensen van buiten worden aangetrokken om de problemen aan te pakken. "Want dat gebeurt op dit moment niet."

Hij zei dat zo'n extraparlementair kabinet op afstand moet blijven en dat alle huidige politieke leiders het best in de Tweede Kamer kunnen plaatsnemen. "Dat is overigens het hoogste politieke ambt, maar dat vergeten ze wel eens."

Een extraparlementair kabinet is een regering zonder gedetailleerd regeerakkoord. De ministers stellen een regeringsprogramma op, waarna de partijen in de Tweede Kamer al dan niet hun steun aan voorstellen verlenen.

Over het verloop van de pogingen een coalitie te vormen de afgelopen zes maanden is Omtzigt niet te spreken. Hij ziet nog niets van de beloofde nieuwe bestuurscultuur en constateert ook dat de woningnood en andere grote problemen blijven liggen. Hij noemt dat "pijnlijk".

Vrijdag zal de ex-CDA'er, die zelfstandig verder gaat in de Tweede Kamer, zijn nieuwe plannen toelichten in debatcentrum De Balie in Amsterdam. Woensdag maakte Omtzigt zijn herintrede in de Kamer nadat hij sinds mei met ziekteverlof was gegaan.

Meer uit Binnenland

LAKS ontvangt 21.000 klachten op eerste dag eindexamens

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn 21.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is minder dan de ruim 35.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag.

5 uur geleden
Wegwerk aan A12 begonnen, drukke verkeersader negen dagen dicht

UTRECHT (ANP) - De snelweg A12 tussen Veenendaal en Utrecht is sinds vrijdagavond dicht voor al het verkeer in de richting van Utrecht door werkzaamheden. Over een lengte van dertig kilometer krijgt de weg stiller asfalt, nieuwe verlichting, verbeterde vangrails en ook worden borden onderhouden. De werkzaamheden duren tot 19 mei 05.00 uur.

5 uur geleden
Startschot maanden van wegwerkzaamheden rond Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Vrijdagavond om 22.00 uur begint een reeks van werkzaamheden op de wegen rond Amsterdam. Ook zijn er evenementen in en rondom de hoofdstad en werkzaamheden op het spoor. Rijkswaterstaat waarschuwt dat het verkeer er tot en met oktober flinke hinder van zal ondervinden.

6 uur geleden
Zes demonstraties gemeld in Den Haag rond NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Bij de gemeente Den Haag zijn tot nu toe zes demonstraties aangemeld rondom de NAVO-top. Tijdens de top eind juni komen duizenden mensen naar de stad, onder wie 45 regeringsleiders en staatshoofden.

6 uur geleden
Gelderland schiet 'probleemwolf' Hoge Veluwe voorlopig niet af

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland heeft in de rechtbank beloofd de wolf die vorige maand een hardloopster in Het Nationale Park De Hoge Veluwe beet voorlopig niet te doden. De rechter wil meer informatie hebben over de betreffende wolf voordat zij eind volgende week uitspraak doet. De vergunning voor het afschieten van de 'probleemwolf' gaat zaterdag al in, maar de provincie heeft toegezegd daar nog geen gebruik van te maken.

7 uur geleden
Groep wil 'vredesmanifestaties' houden tijdens NAVO-top Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een groep die zichzelf Volkeren voor Vrede noemt, wil rond de komende NAVO-top twee demonstraties houden in gaststad Den Haag. Als locatie voor de zogenoemde vredesmanifestaties hebben de initiatiefnemers het Tournooiveld of de Lange Vijverberg op het oog, niet ver van het Binnenhof. Het is nog niet bekend of de gemeente Den Haag akkoord is met die plek.

8 uur geleden
Israël laakt verzoek Nederland om onderzoek relatie met EU

DEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Modi Ephraim, zegt verontrust en teleurgesteld te zijn dat Nederland de Israëlische samenwerking met de Europese Unie wil laten onderzoeken. De topdiplomaat waarschuwt voor een historische fout nu de Nederlandse regering aan de EU heeft gevraagd de associatie-overeenkomst met Israël nader te bekijken, laat hij op X weten.

8 uur geleden