OMT: Basisregels moeten beter worden nageleefd, anders strenge lockdown
THOLEN - Het Outbreak Management Team stelt in haar nieuwste advies dat de basisregels echt beter nageleefd moeten worden, meldt de NOS. Het is ‘de enige wijze’ om strengere maatregelen en een eventuele lockdown te voorkomen. Volgens het OMT wordt nu in minder dan de helft van de gevallen de basismaatregelen opgevolgd.
Vooralsnog adviseert het OMT nog geen nieuwe maatregelen, al blijven de besmettingscijfers en ziekenhuisopnames sterk oplopen. “Het beter naleven van de bestaande maatregelen heeft potentieel meer effect op de afnamen van het aantal contacten dan nu te kiezen voor een uitbreiding van beperkende maatregelen,” vertelt het OMT. Het OMT meldt in het advies niet waarom nieuwe maatregelen minder effect hebben dan de bestaande maatregelen te benadrukken. Volgens het OMT worden de basismaatregelen, waaronder anderhalve meter afstand en testen bij klachten, in minder dan de helft van de gevallen opgevolgd. Hierdoor is het onzeker of het R-getal onder de 1 komt en het aantal besmettingen zal dalen.
1G, 2G of 3G
Het OMT heeft ook gekeken naar een eventueel 2G of 1G beleid. Bij het 2G beleid mogen alleen gevaccineerden en mensen die corona hebben gehad, ergens naar binnen. Bij 1G moet iedereen getest worden. “Het 2G heeft 50 procent minder besmettingen en 82 procent minder ziekenhuisopnames tot gevolg dan 3G,” denkt het OMT. Een 2G-systeem is ook effectiever dan 1G, dat leidt tot 35 procent minder besmettingen en 35 procent minder ziekenhuisopnames dan het 3G-systeem. “Het veiligste is een 2G-systeem waarbij iedereen zich ook moet laten testen,” vindt het OMT. Daardoor zouden de besmettingen met 79 procent dalen en het aantal ziekenhuisopnames met 93 procent. Maar, de gedragsunit van het RIVM zegt dat een 2G-systeem als nadeel kan hebben dat mensen zich nog minder goed aan de basismaatregelen houden. Ook is het niet zeker dat ongevaccineerden zich alsnog laten inenten als 2G wordt ingevoerd, het vertrouwen van ongevaccineerden in het overheidsbeleid kan er bovendien nog verder door afnemen, aldus de gedragsunit.
Demissionair premier Rutte en minister De Jonge van Volksgezondheid benadrukten gisteren in een persmoment dat het cruciaal is om de basismaatregelen beter na te leven. Gebeurt dat niet, dan volgen er waarschijnlijk strengere maatregelen. De volgende persconferentie is op 3 december, maar kan naar voren worden geschoven indien nodig.
Meer uit Tholen
THOLEN - Een vervallen bedrijfspand in de historische binnenstad van Tholen krijgt een nieuwe bestemming. Het pand aan de Hoogstraat wordt gesloopt en maakt plaats voor twee betaalbare koopappartementen. Ook komt er een opslagruimte voor de nieuwe bewoners op de begane grond.
32 minuten geledenTHOLEN - Wie houdt van Nederlandstalige luisterliedjes kan zaterdag 25 juli terecht in de Grote Kerk. Kleinkunstkwartet Mooi Jasje verzorgt daar vanaf 14.30 uur een optreden.
18 uur geledenHALSTEREN / THOLEN - Op de A4 tussen Halsteren en Bergen op Zoom heeft vrijdagmiddag rond 12.20 uur een zeer ernstig verkeersongeval plaatsgevonden. De snelweg richting Bergen op Zoom is volledig afgesloten, wat leidt tot forse verkeershinder en lange files. Bij het ongeval waren vijf voertuigen betrokken.
19 uur geledenTHOLEN - We zitten in een week waarin hier en daar neerslag is gevallen, maar het goede nieuws is dat het weer de komende dagen alleen maar beter wordt. De afgelopen dagen was het aan de koele kant met temperaturen van 19 tot 21 graden. "Vrijdag loopt de temperatuur weer op en in de middag kan het landinwaarts 25 graden worden", weet weerman Rico Schröder van Weeronline te melden.
23 uur geledenTHOLEN - Vrijwilligers die zich inzetten voor de Thoolse samenleving krijgen een avond speciaal voor hen. De gemeente Tholen organiseert op vrijdag 4 september een vrijwilligersavond in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland.
1 dag geledenTHOLEN - Martin Oei zal op zaterdag 25 juli in het Oude Stadhuis van Tholen om 15.30 uur een boeiend recital verzorgen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten zal hij de Feurich-vleugel in de Vierschaar bespelen, die deel uitmaakt van de Keldermans Collectie. De titel van zijn programma luidt: Frédéric en Franz in Frankrijk. Verwijzend naar het langdurig verblijf van de componisten en virtuoze pianisten Frédéric Chopin en Franz Liszt in Parijs.
1 dag geledenPOORTVLIET - PJZ Tholen organiseert op zaterdag 15 augustus een Boerenfamiliedag aan de Paasdijkweg in Poortvliet. Van 10.30 tot 19.30 uur staat het terrein in het teken van landbouw, traditie, innovatie en activiteiten voor jong en oud.
2 dagen geleden