Omstreden bezoek VS-vicepresident Vance aan Groenland begonnen
NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance is op Groenland aangekomen, kort nadat president Donald Trump opnieuw had gezegd dat hij het halfautonome Deense gebied wil overnemen.
Het bezoek van Vance aan de Amerikaanse militaire basis Pituffik in het noorden van het eiland komt enkele uren na de presentatie van een nieuwe regeringscoalitie, die voorlopig de banden met Denemarken wil behouden, in de hoofdstad Nuuk. De nieuwe premier zei dat het bezoek van de VS een "gebrek aan respect" betekende. Hij riep op tot eenheid tegenover "druk van buitenaf".
De Amerikaanse delegatie bestaat naast Vance uit zijn echtgenote Usha, nationale veiligheidsadviseur Mike Waltz en de minister van Energie.
Het oorspronkelijke plan was dat de vrouw van Vance samen met Waltz een hondensleerace zou bezoeken, hoewel ze niet waren uitgenodigd door Groenland of Denemarken. Protesten en verontwaardiging van de autoriteiten leidden ertoe dat de Amerikanen alleen de basis bezoeken.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
1 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
3 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.
4 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.
6 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.
6 uur geleden