Omstandigheden beursgang in Amsterdam zijn beter, zegt Euronext
AMSTERDAM (ANP) - De omstandigheden om een bedrijf naar de Amsterdamse beurs te brengen, zijn nu beter dan vorig jaar, meldt hoofd noteringen René van Vlerken van beursuitbater Euronext Amsterdam tijdens een persbijeenkomst. De sterk gestegen inflatie, hoge rentes en prijsschommelingen leidden vorig jaar nog tot veel onzekerheid bij beleggers en bedrijven. Nu zijn de economische ontwikkelingen volgens hem duidelijk aan het omslaan en dat zorgt voor betere omstandigheden voor een beursgang.
"De Europese economie klimt uit de recessie en de rentes zijn gestabiliseerd. Ze zijn nog steeds hoog, maar de verwachting is dat ze niet verder stijgen", verklaart hij. De cijfers over bedrijfswinsten die de afgelopen maanden naar buiten zijn gekomen, waren volgens hem sterk. "Bedrijven hebben dus veel geld beschikbaar voor mogelijke fusies en overnames of andere strategische initiatieven om verder te groeien."
Vorig jaar gingen er relatief weinig bedrijven naar de Amsterdamse beurs, meldt Van Vlerken. In totaal waren het er vijf, waaronder het grote Spaanse bouwbedrijf Ferrovial en voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich, dat Euronext Amsterdam na de fusie beschouwt als een nieuw bedrijf op de beurs. Hoeveel nieuwe bedrijven dit jaar het Damrak betreden, vindt hij lastig te zeggen. "De vooruitzichten voor de komende twaalf maanden zijn vrij sterk. Maar het is ook afhankelijk van wat de markten de komende maanden gaan doen."
Hoe de omstandigheden voor beursgangen en de algehele aandelenkapitaalmarkt zich dit jaar ontwikkelen, hangt ook af van verkiezingen wereldwijd. Zo zijn er in juni verkiezingen voor het Europees Parlement en in november in de Verenigde Staten. "Je weet niet hoe dingen zich de komende maanden ontwikkelen. Onzekerheid bevordert de omstandigheden voor bijvoorbeeld beursgangen niet."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.
9 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.
10 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.
12 uur geleden