Omstandigheden beursgang in Amsterdam zijn beter, zegt Euronext
AMSTERDAM (ANP) - De omstandigheden om een bedrijf naar de Amsterdamse beurs te brengen, zijn nu beter dan vorig jaar, meldt hoofd noteringen René van Vlerken van beursuitbater Euronext Amsterdam tijdens een persbijeenkomst. De sterk gestegen inflatie, hoge rentes en prijsschommelingen leidden vorig jaar nog tot veel onzekerheid bij beleggers en bedrijven. Nu zijn de economische ontwikkelingen volgens hem duidelijk aan het omslaan en dat zorgt voor betere omstandigheden voor een beursgang.
"De Europese economie klimt uit de recessie en de rentes zijn gestabiliseerd. Ze zijn nog steeds hoog, maar de verwachting is dat ze niet verder stijgen", verklaart hij. De cijfers over bedrijfswinsten die de afgelopen maanden naar buiten zijn gekomen, waren volgens hem sterk. "Bedrijven hebben dus veel geld beschikbaar voor mogelijke fusies en overnames of andere strategische initiatieven om verder te groeien."
Vorig jaar gingen er relatief weinig bedrijven naar de Amsterdamse beurs, meldt Van Vlerken. In totaal waren het er vijf, waaronder het grote Spaanse bouwbedrijf Ferrovial en voedings- en gezondheidsbedrijf DSM-Firmenich, dat Euronext Amsterdam na de fusie beschouwt als een nieuw bedrijf op de beurs. Hoeveel nieuwe bedrijven dit jaar het Damrak betreden, vindt hij lastig te zeggen. "De vooruitzichten voor de komende twaalf maanden zijn vrij sterk. Maar het is ook afhankelijk van wat de markten de komende maanden gaan doen."
Hoe de omstandigheden voor beursgangen en de algehele aandelenkapitaalmarkt zich dit jaar ontwikkelen, hangt ook af van verkiezingen wereldwijd. Zo zijn er in juni verkiezingen voor het Europees Parlement en in november in de Verenigde Staten. "Je weet niet hoe dingen zich de komende maanden ontwikkelen. Onzekerheid bevordert de omstandigheden voor bijvoorbeeld beursgangen niet."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
5 uur geleden