
Omroep Gelderland stopt met verslaggeving bij stadions
ARNHEM (ANP) - Omroep Gelderland stopt met verslaggeving buiten de stadions van de voetbalclubs in Gelderland. De omroep heeft dat besloten nadat zondag een verslaggever werd belaagd door NEC-supporters bij het Goffertstadion in Nijmegen. Eerder hebben zich ook al incidenten voorgedaan na voetbalwedstrijden, zo bevestigt de omroep berichtgeving op de eigen website.
Na de derby NEC - Vitesse braken bij het Goffertstadion fikse rellen uit tussen NEC-hooligans en de politie. Ook een verslaggeversteam van Omroep Gelderland moest het ontgelden. Volgens de omroep is een verslaggever aangereden door een scooter. De omroep overweegt aangifte te doen.
Omroep ESPN heeft de rechten van televisieopnames in de stadions. Andere omroepen mogen daar geen camera's laten draaien. Onder andere Omroep Gelderland moet dus buiten de stadions supporters interviewen, als ze die willen spreken. Maar dat is volgens hoofdredacteur Sandrina Hadderingh niet langer veilig. De omroep blijft wel online verslag doen van wedstrijden vanuit de stadions.
De omroep stuurt ook geen verslaggevers meer naar risicodemonstraties, omdat de pers daar naar zijn mening ook niet veilig is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De premie voor de zorgverzekering wordt volgend jaar 32 tot 40 euro per jaar duurder. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving van verschillende media uit de uitgelekte miljoenennota. Het kabinet houdt rekening met een maandbedrag van zo'n 160 euro, dat is drie of vier euro meer dan nu het geval is. Zorgverzekeraars bepalen uiteindelijk wat mensen gaan betalen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De koopkracht stijgt volgend jaar iets meer dan gedacht. Dat staat in het voorwoord van de miljoenennota, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van verschillende media. Gemiddeld krijgen huishoudens er volgens de rekenmodellen van het Centraal Planbureau 1,3 procent bij. In de laatste raming was dat nog 1 procent.
11 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - De vier middelbare scholen en de mbo-school in Beverwijk en Heemskerk die vrijdag wegens dreiging gesloten zijn, gaan maandag allemaal weer open. Dat willen de beide gemeenten, "tenzij er echt signalen zijn dat dat onverstandig is". Die signalen zijn er momenteel niet, benadrukken de Noord-Hollandse gemeenten.
12 uur geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) begrijpt de zorgen van AVROTROS over het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten, maar neemt op dit moment zelf geen besluit over de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Dat laat de organisator desgevraagd weten aan het ANP na het besluit van de AVROTROS om zich terug te trekken uit het evenement als Israël deelneemt.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt dat een verdachte is opgepakt voor het doodschieten van de conservatieve politieke activist Charlie Kirk. Iemand uit de omgeving van de verdachte zou hem hebben aangegeven.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft een aangepast wetsvoorstel voor een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zzp'ers voor advies naar de Raad van State gestuurd. Uitvoeringsorganisaties UWV en de Belastingdienst waren kritisch op het oorspronkelijke voorstel, maar de doorgevoerde wijzigingen hebben hun zorgen weggenomen, meldt demissionair minister Mariëlle Paul (Sociale Zaken, VVD).
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van omroep AVROTROS om volgend jaar niet aan het Eurovisie Songfestival mee te doen als Israël meedoet. Nederland zal dan ook niet via een andere omroep meedoen.
13 uur geleden