Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omikron-variant zorgt voor tijdelijke dip in vraag naar olie

Omikron-variant zorgt voor tijdelijke dip in vraag naar olie

PARIJS (ANP/RTR) - De opkomst van de Omikron-variant van het coronavirus zal tijdelijk voor een dip in de vraag naar olie zorgen. Dat denkt het in Parijs gevestigde Internationaal Energie Agentschap (IEA). Omdat de productie de afgelopen tijd juist is gestegen, zal dat volgend jaar zorgen voor aardige overschotten.

Kenners spreken van "verlichting voor een krappe markt". Het recente herstel van de wereldeconomie uit de coronacrisis zorgde voor een enorme vraag naar olie, onder meer uit Azië. De leveringen kwamen daarbij de afgelopen tijd juist op stoom, door een productieverhoging bij oliekartel OPEC en het benutten van strategische reserves. Daar komen volgend jaar verwachte productierecords in onder meer de Verenigde Staten en Brazilië nog eens bovenop.

Omikron zal de vraag naar olie slechts tijdelijk wat doen afnemen, denkt het IEA. Dat komt omdat de nieuwe virusvariant vooral gevolgen heeft voor de luchtvaartsector, waar vanwege reisbeperkingen minder vraag naar brandstof nodig zal zijn.

De olieprijs houdt inmiddels al even stand rond een niveau van zo'n 75 dollar per vat voor Brent-olie, de maatstaf voor olie uit Europa, Afrika en het Midden-Oosten. Volgens kenners komt dat onder meer omdat de vraag naar brandstof op dit moment nog geen "grote klap" te verduren heeft gekregen.

Meer uit Financieel

Franse bankpresident: groeiverwachtingen kunnen omhoog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal waarschijnlijk sterker groeien dan verwacht, ondanks de politieke onrust in het land door de begrotingsperikelen. Dat zei centralebankpresident François Villeroy de Galhau woensdag op de Franse televisie. Volgens hem is de economie weerbaar tegen de politieke onzekerheid.

28 minuten geleden
Operationeel directeur ABN AMRO wil voorzitter VVD worden

DEN HAAG (ANP) - Operationeel directeur Ton van Nimwegen van ABN AMRO wil partijvoorzitter van de VVD worden. Daarom legt hij met ingang van volgend jaar zijn functie bij de bank neer. Zijn verantwoordelijkheden worden dan overgenomen door de andere topbestuurders van de bank.

54 minuten geleden
ABN AMRO stijgt op Damrak na resultaten en overname NIBC Bank

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 3 procent hoger.

1 uur geleden
Overheden zoeken oplossing voor activiteiten Russisch Lukoil

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Overheden in heel Europa en het Midden-Oosten haasten zich om ervoor te zorgen dat de buitenlandse activiteiten van de Russische olieproducent Lukoil kunnen blijven draaien. Het op een na grootste oliebedrijf van Rusland heeft veel olievelden, raffinaderijen en tankstations in andere landen. Lukoil bezit naast tankstations ook een minderheidsbelang in een raffinaderij in Nederland.

1 uur geleden
Chinese president wil economische banden met Spanje versterken

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping wil de economische banden tussen China en Spanje verder versterken. Dat heeft Xi gezegd bij een ontmoeting met de Spaanse koning Felipe, die op staatsbezoek is in China. De koning is samen met zijn vrouw Letizia in Beijing.

2 uur geleden
ABN AMRO neemt NIBC Bank over voor bijna 1 miljard euro

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO neemt zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over, heeft de bank woensdag aangekondigd. De geschatte overnameprijs bedraagt zo'n 960 miljoen euro. Het gaat om een van de grootste overnames in jaren in de Nederlandse bankensector.

3 uur geleden
Bijna een kwart minder bedrijven failliet in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in oktober opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 253 bedrijven failliet. Dat zijn 75 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 23 procent. Ten opzichte van september nam het aantal faillissementen met 8 procent af.

3 uur geleden