Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Omgekeerde Nederlandse vlag bij Torentje geplaatst

Omgekeerde Nederlandse vlag bij Torentje geplaatst

DEN HAAG (ANP) - Meerdere mensen hebben zaterdag een omgekeerde Nederlandse vlag bij het Torentje op het Binnenhof in Den Haag geplaatst. Op foto's is te zien hoe twee zwemmers via de Hofvijver de vlag, die is bevestigd aan twee palen, plaatsten tegen het gebouw waarin de werkkamer van minister-president Mark Rutte zich bevindt. Na ongeveer een uur is de vlag weer weggehaald, laat een woordvoerder van de politie weten.

Er is een proces-verbaal opgemaakt. Op een later moment kan besloten worden een boete uit te schrijven aan de in totaal vier personen die volgens de politie betrokken waren bij de actie, aldus de politie.

Volgens de politie hebben de personen achter de actie de vlag uiteindelijk zelf weer verwijderd. Een woordvoerder van het ministerie van Algemene Zaken laat weten op de hoogte te zijn van de kwestie.

De omgekeerde vlaggen zijn in de afgelopen periode een symbool geworden van actie tegen het regeringsbeleid, onder meer door boerenactivisten.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Stadskanaal: deze week melding gedaan bij inspectie

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."

1 uur geleden
OM: eerst gedegen onderzoek voor aanhouding vrouwen Stadskanaal

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.

1 uur geleden
Vier aanhoudingen na demonstratie in Apeldoorn op Hemelvaartsdag

APELDOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond vier mensen aangehouden bij een nieuwe demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Twee worden verdacht van het beledigen van de politie en twee van het afsteken van vuurwerk.

1 uur geleden
Vernieling bij drie woningen Stadskanaal, politie zoekt getuigen

STADSKANAAL (ANP) - Voor zover bekend bij de politie zijn er donderdag in Stadskanaal bij drie woningen vernielingen aangericht, wordt vrijdag gemeld. Het gaat om huizen aan de Julianastraat en Oranjestraat die donderdagmiddag doelwit waren. Een woning aan de Koninginnelaan was dat 's avonds rond 22.30 uur. In alle gevallen werden een of meerdere ruiten ingegooid.

1 uur geleden
Erben Wennemars stopt als NOS-analist om carrière van zoon Joep

HILVERSUM (ANP) - Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij de NOS. Dat laat de nieuwsomroep vrijdag weten. De oud-schaatser neemt na zeventien jaar afscheid vanwege zijn dubbelrol als analist en vader van succesvol schaatser Joep Wennemars.

1 uur geleden
Oproep burgemeester Stadskanaal: recht niet in eigen hand nemen

STADSKANAAL (ANP) - De burgemeester van Stadskanaal, Klaas Sloots, doet "een dringend beroep" op inwoners van zijn gemeente niet het recht in eigen hand te nemen. In de gemeente is een noodverordening van kracht naar aanleiding van onrust door een strafrechtelijk onderzoek naar kindermishandeling.

2 uur geleden
Ombudsman wil dat toeslagenouders beter geïnformeerd worden

DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen vindt dat de informatievoorziening aan gedupeerde ouders van de toeslagenaffaire nog altijd niet op orde is. Hij roept staatssecretaris van Financiën Sandra Palmen vrijdag opnieuw op om die te verbeteren.

3 uur geleden