Ombudsman: laat gedupeerden toeslagenaffaire niet in onzekerheid
DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman, Reinier van Zutphen, maakt zich zorgen over de gedupeerden van de toeslagenaffaire die zijn afgewezen voor compensatie, of die langer moeten wachten op uitsluitsel. Volgens de ombudsman kunnen zij al snel dieper in de problemen komen doordat schuldeisers niet langer willen wachten. "Het is de plicht van het kabinet om deze gedupeerden, vooral diegenen met financiële problemen, niet nog langer in onzekerheid te laten", aldus de ombudsman.
De groep die voorlopig is afgewezen op basis van een eerste lichte toets moet binnen de wettelijke termijn van zes maanden een definitieve beslissing krijgen. Dat betekent dat iedereen die vóór 15 februari 2021 een verzoek heeft ingediend, uiterlijk 15 augustus 2021 moet weten of zij in aanmerking komen voor het bedrag van 30.000 euro.
Tot en met 12 mei hadden bijna 38.000 mensen zich gemeld als slachtoffer van de toeslagenaffaire. Tot die tijd hadden 1807 burgers een definitieve beslissing op hun herstelverzoek ontvangen. Ruim 24.000 mensen ontvingen een voorlopige beslissing. Over ruim 36.000 verzoeken moet dus nog een definitieve beslissing worden genomen, aldus de ombudsman.
Van Zuthpen is er echter niet gerust op dat de definitieve beslissing er wel binnen de wettelijke termijn komt. "Veel gedupeerden moeten wachten, zitten in onzekerheid en weten niet hoelang dit nog gaat duren." Ze moeten snel en actief benaderd worden, vindt hij. "Ook degenen die zichzelf melden, moeten snel geholpen worden en duidelijkheid krijgen."
De ombudsman constateert verder dat de klachten over de toeslagenaffaire tot en met februari dit jaar goed zijn aangepakt. Maar inmiddels neemt het aantal klachten toe. "De snelheid en kwaliteit van de klachtbehandeling moeten ondanks het groeiend aantal klachten op orde blijven", aldus Van Zutphen. Ook doet de ombudsman een aantal aanbevelingen. Zo vindt hij dat burgers ook via de e-mail of een digitaal formulier klachten moeten kunnen indienen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
49 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
7 uur geleden