OM vraagt vrijspraak voor ex-bestuurslid Laatste Wil
ARNHEM (ANP) - In de zaak over het verstrekken van het zelfdodingsmiddel met de naam middel X heeft het Openbaar Ministerie maandagmiddag vrijspraak gevraagd voor Petra de J. (70) uit Woerden. Ze is voormalig bestuurslid van de Coöperatie Laatste Wil (CLW). De CLW zet zich in voor het recht van mensen om zelf over hun dood te beslissen.
De gepensioneerd longarts was met zes anderen aangeklaagd voor het vormen van een crimineel samenwerkingsverband dat van 2018 tot 2021 middel X distribueerde.
De J. stelt dat CLW zich altijd aan de wet heeft gehouden. Ze had als doel de politiek in actie te laten komen voor meer recht op zelfbeschikking, zei ze bij aanvang van het strafproces. Ze verwijt andere verdachten dat ze achter de rug van het bestuur om het middel distribueerden.
Geen aanwijzingen
De officier van justitie maakte maandagmiddag in de rechtbank in Arnhem duidelijk dat er geen aanwijzingen zijn die het wettige en overtuigende bewijs leveren dat De J. actief bijdroeg aan het samenwerkingsverband. Ze is de enige die in de visie van het OM in aanmerking komt voor vrijspraak.
De overige verdachten, onder wie voormalig CLW-voorzitter Jos de W. (76) uit Apeldoorn, krijgen de strafeisen nog te horen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
3 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
6 uur geleden