OM vraagt vrijspraak voor ex-bestuurslid Laatste Wil
ARNHEM (ANP) - In de zaak over het verstrekken van het zelfdodingsmiddel met de naam middel X heeft het Openbaar Ministerie maandagmiddag vrijspraak gevraagd voor Petra de J. (70) uit Woerden. Ze is voormalig bestuurslid van de Coöperatie Laatste Wil (CLW). De CLW zet zich in voor het recht van mensen om zelf over hun dood te beslissen.
De gepensioneerd longarts was met zes anderen aangeklaagd voor het vormen van een crimineel samenwerkingsverband dat van 2018 tot 2021 middel X distribueerde.
De J. stelt dat CLW zich altijd aan de wet heeft gehouden. Ze had als doel de politiek in actie te laten komen voor meer recht op zelfbeschikking, zei ze bij aanvang van het strafproces. Ze verwijt andere verdachten dat ze achter de rug van het bestuur om het middel distribueerden.
Geen aanwijzingen
De officier van justitie maakte maandagmiddag in de rechtbank in Arnhem duidelijk dat er geen aanwijzingen zijn die het wettige en overtuigende bewijs leveren dat De J. actief bijdroeg aan het samenwerkingsverband. Ze is de enige die in de visie van het OM in aanmerking komt voor vrijspraak.
De overige verdachten, onder wie voormalig CLW-voorzitter Jos de W. (76) uit Apeldoorn, krijgen de strafeisen nog te horen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
57 minuten geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
3 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
6 uur geleden