OM: voorzitter hof Marengo is niet partijdig door rol in Passage
SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie ziet geen enkele reden waarom de rechter in het hoger beroep van Marengo zou moeten vertrekken. De advocaten van verschillende verdachten hadden hierom gevraagd. Zij vrezen dat de voorzitter van het hof niet objectief genoeg naar het omvangrijke liquidatieproces kan kijken, omdat hij eerder voorzitter was van een ander megaproces, genaamd Passage.
Net als in Passage speelt ook in Marengo een kroongetuige die belastende verklaringen heeft afgelegd een belangrijke rol. Desondanks staan beide zaken inhoudelijk los van elkaar, meent het OM. "Een inhoudelijke en feitelijke verwevenheid is geenszins het geval", aldus de advocaat-generaal. Ook benadrukte ze dat oordelen over wetten en regels dagelijks werk is van een rechter. "Dat kan op geen wijze enige schijn van partijdigheid wekken."
De voorzitter van het hof merkte op dat de standpunten van de advocaten en het OM "ver uit elkaar" lijken te liggen. Het hof beslist op 8 mei over de verzoeken van de advocaten.
Deze week is het hoger beroep in Marengo begonnen. Eind februari deed de rechtbank uitspraak in de omvangrijke zaak, die bijna zes jaar heeft geduurd. Drie van de zeventien verdachten, Ridouan Taghi, Saïd R. en Mario R., werden tot levenslang veroordeeld. In het hoger beroep zijn nog veertien verdachten over, onder wie deze drie.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdagochtend in de zedenzaak van Marco Borsato in het openbaar audio-opnames laten horen. Het zijn opnames van een gesprek dat hij in 2019 voerde met de moeder van de vrouw die hem beschuldigt van seksueel grensoverschrijdend gedrag.
19 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De 25-jarige Justin B., verdacht van lidmaatschap van de radicale, extreem geweld verheerlijkende onlinegroepering No Lives Matter (NLM), heeft na zijn arrestatie verklaard dat hij geen actieve bemoeienis meer heeft met die groep. Hij heeft zich naar eigen zeggen bekeerd tot het christendom en had "zijn leven net op orde" toen eind juli een arrestatieteam zijn woning in Eindhoven binnenviel.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Twee zieke kinderen uit Gaza worden deze week in het Prinses Máxima Centrum ontvangen om behandeld te worden tegen kanker. Dat meldt een woordvoerder.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft zich naar eigen zeggen uitgebreid laten onderzoeken door een forensisch psycholoog, om uit te sluiten dat hij een seksuele afwijking heeft. "Dat onderzoek was behoorlijk heftig", vertelde hij dinsdag op de eerste zittingsdag in zijn strafzaak.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht sluit het onderzoek in de zaak-Borsato op 4 december. Dit kondigde de rechtbankvoorzitter dinsdag aan bij aanvang van de inhoudelijke behandeling van de zedenzaak.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft aan het begin van de ontuchtzaak tegen de zanger "met klem" benadrukt dat de feiten waarvan hij wordt verdacht niet kloppen. "Dit heeft niet plaatsgevonden", zei de zanger.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de rechtbank in Utrecht heeft het Openbaar Ministerie de strafzaak tegen Marco Borsato geopend met het voordragen van de tenlastelegging. Het OM beschuldigt de zanger van ontucht met een 15-jarig meisje. Dat zou van september 2014 tot en met januari 2015 in Nederland zijn gebeurd, aldus de officier van justitie in een volle zittingszaal.
2 uur geleden