Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM vervolgt voetballer Promes voor poging tot doodslag

OM vervolgt voetballer Promes voor poging tot doodslag

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat voetballer Quincy Promes vervolgen voor poging tot doodslag. Volgens het OM heeft de 29-jarige Amsterdammer vorig jaar op een familiefeest in Abcoude een neef met een mes in een knie gestoken. Promes speelde op dat moment voor Ajax, begin dit jaar verhuisde hij naar de Russische club Spartak Moskou.

Justitie spreekt in een verklaring over een 29-jarige man uit Amsterdam. Het OM wil niet officieel bevestigen dat het om Promes gaat. De voetballer, die eind vorig jaar twee nachten in de cel zat als verdachte, heeft de aantijgingen altijd ontkend. Promes speelde vijftig interlands voor het Nederlands elftal en maakte daarin zeven doelpunten. Zijn laatste interland was op het EK van afgelopen zomer, in de achtste finales tegen Tsjechië (0-2).

De neef deed pas in november aangifte. Promes liet toen via zijn advocaat weten dat hij niet ter plaatse was. Het vermoedelijke slachtoffer liep ernstig letsel op.

Spartak Moskou

De politie rondde het onderzoek in mei af en stuurde het dossier door naar het OM in Amsterdam. De officier van justitie bracht in de zomer, kort na het EK, op basis van het onderzoek de "voorgenomen beslissing" naar buiten om tot vervolging over te gaan. Het heeft nu geleid tot een tenlastelegging: poging tot doodslag dan wel zware mishandeling. Daar staat in het geval van messteken een celstraf van 24 tot 42 maanden voor. Het is nog niet bekend wanneer de rechtszaak dient.

Ajax verkocht Promes in februari voor minimaal 8,5 miljoen euro aan Spartak Moskou, waar hij van 2014 tot 2018 ook al speelde. Dat bedrag kan via bonussen oplopen tot 11 miljoen euro. Promes maakte dit seizoen vooralsnog drie doelpunten in de Russische competitie.

Civiele procedure

Onder Louis van Gaal, de opvolger van de na het EK opgestapte bondscoach Frank de Boer, was hij niet meer in beeld voor Oranje. "Als een speler in zo'n zaak verwikkeld is, heeft hij veel meer moeite om de focus op de wedstrijd te houden", zei Van Gaal in oktober. "In Rusland ben je ver weg, maar in Nederland ben je heel dichtbij. Dat is een groot verschil. Ik denk niet dat ik spelers die verwikkeld zijn in deze zaken selecteer."

Het slachtoffer heeft in een civiele procedure beslag laten leggen op een huis van de voetballer. Dat is gedaan als zekerheidstelling voor een op handen zijnde schadeclaim.

Meer uit Voetbal

Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

2 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

3 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

4 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

4 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

6 uur geleden
Grasmat De Kuip volgens aanvoerders Eredivisie niet meer de beste

HOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.

7 uur geleden
Timber met Arsenal mee naar Boedapest voor finale tegen PSG

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.

8 uur geleden