OM vervolgt veroordeelde piraat opnieuw voor kaping ander schip
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een 34-jarige Nigeriaan voor de kaping van het Duitse koopvaardijschip BBC Caribbean en de gijzeling van de bemanning in 2017 in de Golf van Guinee. Itoruboemi L. werd in de zomer van 2022 door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot een celstraf van 8,5 jaar voor het kapen van het Nederlandse vrachtschip FWN Rapide in april 2018.
De man is dinsdag aangehouden in zijn cel na een DNA-match. Het gaat om een DNA-spoor op een sigarettenpeuk aan boord van het Duitse vrachtschip. De BBC Caribbean werd op 5 februari 2017 in internationale wateren aangevallen door piraten, die waren bewapend met kalasjnikovs.
Acht bemanningsleden werden overmeesterd en in een kleine smalle houten boot naar het vasteland van Nigeria gebracht, waar ze wekenlang werden vastgehouden. Drie bemanningsleden hadden zich aan boord weten te verschuilen en voeren het schip naar de haven van Las Palmas. Daar zijn patroonhulzen, vingerafdrukken en DNA-sporen veiliggesteld.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
17 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
18 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
18 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
19 uur geleden