Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM vervolgt veroordeelde piraat opnieuw voor kaping ander schip

OM vervolgt veroordeelde piraat opnieuw voor kaping ander schip

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een 34-jarige Nigeriaan voor de kaping van het Duitse koopvaardijschip BBC Caribbean en de gijzeling van de bemanning in 2017 in de Golf van Guinee. Itoruboemi L. werd in de zomer van 2022 door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot een celstraf van 8,5 jaar voor het kapen van het Nederlandse vrachtschip FWN Rapide in april 2018.

De man is dinsdag aangehouden in zijn cel na een DNA-match. Het gaat om een DNA-spoor op een sigarettenpeuk aan boord van het Duitse vrachtschip. De BBC Caribbean werd op 5 februari 2017 in internationale wateren aangevallen door piraten, die waren bewapend met kalasjnikovs.

Acht bemanningsleden werden overmeesterd en in een kleine smalle houten boot naar het vasteland van Nigeria gebracht, waar ze wekenlang werden vastgehouden. Drie bemanningsleden hadden zich aan boord weten te verschuilen en voeren het schip naar de haven van Las Palmas. Daar zijn patroonhulzen, vingerafdrukken en DNA-sporen veiliggesteld.

Meer uit Binnenland

Ook internationale treinen gehinderd door sneeuwval

UTRECHT (ANP) - Ook de internationale treinen hebben last van het winterweer in Nederland. Treinen van Eurostar, de ICE en Eurocity Direct rijden de rest van de dag niet meer naar Amsterdam, laat een woordvoerder van de NS weten.

27 minuten geleden
Ruim 137.000 kilo vuurwerk in beslag genomen in 2025

DEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben in 2025 ruim 137.000 kilo verboden vuurwerk in beslag genomen, waarvan ruim 25.000 kilo in de laatste twee dagen van het jaar. Dat blijkt uit de Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
Treinverkeer regio Amsterdam en Schiphol voorzichtig weer op gang

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in de regio Amsterdam en bij Schiphol komt voorzichtig weer op gang, meldt de NS. Eerder op de maandag waren de stations in dat gebied onbereikbaar door het winterse weer, maar nu rijden er weer enkele treinen.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat meldt nog zo'n 175 kilometer file door sneeuw

UTRECHT (ANP) - De sneeuw zorgt vooral in het midden van het land nog voor oponthoud op de weg. Volgens Rijkswaterstaat staat er tegen 14.00 uur nog zo'n 175 kilometer file.

1 uur geleden
In meerdere regio's hele dag geen bussen door gladheid

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land ligt het busvervoer ook de rest van de dag stil door sneeuw en gladheid op de weg. Zo rijden in de provincie Utrecht de hele dag geen bussen als gevolg van het winterse weer. Sinds 13.00 uur rijden er in de provincie ook geen trams meer. "De veiligheid van onze medewerkers en reizigers staat voorop", meldt U-OV, dat het openbaar vervoer in de regio verzorgt.

1 uur geleden
NS roept op ruim voor avondspits te reizen wegens nieuwe buien

UTRECHT (ANP) - De NS roept reizigers op zo mogelijk ruim voor de avondspits te reizen, omdat er rond 17.00 uur nieuwe "stevige sneeuwbuien" komen. De sneeuw valt op plekken verspreid over het land, en dus zal de hinder fors toenemen, aldus de vervoerder.

1 uur geleden
Drukte voor verwarmingsmonteurs, veel extra storingen door kou

WOERDEN (ANP) - Het is druk bij verwarmingsbedrijven vanwege het koude weer. Er komen veel extra storingsmeldingen binnen en monteurs hebben het drukker dan normaal, zegt brancheorganisatie Techniek Nederland. "Ze kunnen het nog goed aan. Mensen hoeven niet bang te zijn dat ze lang in de kou zitten."

2 uur geleden