OM vervolgt twee drillrappers uit Amsterdam voor opruiing
AMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst vervolgt het Openbaar Ministerie (OM) twee drillrappers voor opruiing. Het gaat om twee rappers uit Amsterdam. Een woordvoerder van het OM Amsterdam bevestigde woensdag berichtgeving hierover door Het Parool.
De vermeende opruiing en overtreding van de wapenwet zou hebben plaatsgevonden in onder meer een opgenomen videoclip met de titel Intensive Care van rappers Biggs Kaki en Jorra, ofwel de 24-jarige Diego M. en de 28-jarige Jordan S. Deze video is nog steeds te zien op YouTube. In het filmpje is te zien hoe rappers met "een op een pistool gelijkend voorwerp" zwaaien en via de songtekst "oproepen tot het gebruik van geweld", zoals het OM dat formuleert in de tenlastelegging.
De twee staan donderdag voor de rechter.
Tegen Het Parool zegt de advocaat van Diego M., Maarten Kuipers, de zaak te zien als een testcase voor het OM. Hij stelt echter dat zijn cliënt zich heeft "geuit als kunstenaar en artiest", aldus de advocaat tegen de krant.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
11 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
12 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
14 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
17 uur geleden