OM vervolgt twee drillrappers uit Amsterdam voor opruiing
AMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst vervolgt het Openbaar Ministerie (OM) twee drillrappers voor opruiing. Het gaat om twee rappers uit Amsterdam. Een woordvoerder van het OM Amsterdam bevestigde woensdag berichtgeving hierover door Het Parool.
De vermeende opruiing en overtreding van de wapenwet zou hebben plaatsgevonden in onder meer een opgenomen videoclip met de titel Intensive Care van rappers Biggs Kaki en Jorra, ofwel de 24-jarige Diego M. en de 28-jarige Jordan S. Deze video is nog steeds te zien op YouTube. In het filmpje is te zien hoe rappers met "een op een pistool gelijkend voorwerp" zwaaien en via de songtekst "oproepen tot het gebruik van geweld", zoals het OM dat formuleert in de tenlastelegging.
De twee staan donderdag voor de rechter.
Tegen Het Parool zegt de advocaat van Diego M., Maarten Kuipers, de zaak te zien als een testcase voor het OM. Hij stelt echter dat zijn cliënt zich heeft "geuit als kunstenaar en artiest", aldus de advocaat tegen de krant.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
15 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
18 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
21 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden