OM verdenkt man van poging tot doodslag in zaak Bas Muijs
UTRECHT (ANP) - De inhoudelijke behandeling van de zaak rondom de mishandeling van acteur Bas Muijs vorig jaar dient op 12 september in de rechtbank van Utrecht. Dat heeft een woordvoerder van de rechtbank Midden-Nederland laten weten. Tijdens de zaak staan twee verdachten terecht. Een van hen wordt verdacht van poging tot doodslag.
De eerste verdachte is een 40-jarige man, laat het Openbaar Ministerie (OM) weten. De rechtbank besloot eerder, na twee pro-formazittingen, dat hij de zaak in vrijheid mag afwachten. Het OM verdenkt de man van poging tot doodslag, of als dat niet bewezen kan worden poging tot zware mishandeling. Daarnaast wordt hem wederrechtelijke vrijheidsberoving en afdreiging, een vorm van afpersing, ten laste gelegd.
De tweede verdachte is een 32-jarige vrouw. Zij is in deze zaak nog niet voor de rechter geweest en er is nog geen dagvaarding uitgebracht. Het OM doet geen mededelingen over de verdenking tegen haar. De tenlastelegging tegen haar zal op zitting worden voorgedragen.
Muijs werd in maart 2023 onder valse voorwendselen naar Arnhem gelokt, waarna hij door iemand werd mishandeld. Het AD berichtte eerder dat de acteur zou zijn beschoten met een spijkerpistool. Ook zijn keel zou toen zijn dichtgeknepen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israƫl erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en Belgiƫ.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
16 uur geleden