OM: strafrechtelijk onderzoek naar agent die op Jouke schoot
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie begint een strafrechtelijk onderzoek tegen de agent die begin deze maand tijdens een boerenprotest gericht op een 16-jarige tractorbestuurder schoot. De agent wordt verdacht van poging tot doodslag.
Bij het boerenprotest op 5 juli langs de A32 bij Heerenveen schoot de agent gericht op de tractor waarin de 16-jarige Jouke zat. De kogel raakte de jongen niet. De betrokken agent dacht dat de jongen op zijn collega's wilde inrijden en vreesde voor hun veiligheid. Aanvankelijk werd Jouke opgepakt op verdenking van poging tot doodslag, maar die zaak is later geseponeerd.
Het OM concludeert na onderzoek van de Rijksrecherche dat de agent zijn vuurwapen "op een zodanige manier gebruikt, dat er voor het OM voldoende redenen zijn voor een onderzoek naar een poging tot doodslag". Als het onderzoek is afgerond, beslist het OM of het daadwerkelijk overgaat tot vervolging en zo ja of er een rechtszaak komt.
De naam en leeftijd van de agent zijn uit veiligheidsoogpunt door het OM niet bekendgemaakt. Op sociale media gaan beelden rond waarin ten onrechte wordt gemeld dat het om de agent gaat die heeft geschoten.
De Rijksrecherche heeft ook nog het handelen van twee andere agenten die bewuste dag onderzocht. Het gaat om een agent die een waarschuwingsschot heeft afgevuurd en een ander die het wapen heeft getrokken en dit gericht heeft op een persoon. Ook deze twee agenten hebben niet "conform de ambtsinstructie" gehandeld. "Toch ziet de officier geen reden om over te gaan tot een strafrechtelijk onderzoek, omdat zij niet gericht hebben geschoten. De politie zal dit intern afhandelen", aldus het OM.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, is te zien op een kaart van de brandweer. Woensdagochtend is in 17 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht, het hoogste niveau.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drugs die worden verkocht als 3-MMC, bevatten in werkelijkheid vrijwel nooit echt die stof. Van de samples die vorig jaar zijn getest via het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) bleek slechts 3 procent 3-MMC te bevatten, laat het Trimbos-instituut weten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de openbare ruimte krijgen uitgebreidere mogelijkheden bij strafbare feiten gepleegd door jongeren. Per 1 juni 2026 kunnen deze boa's minderjarigen een reprimande geven of naar Halt verwijzen, zo maakte de stichting Halt bekend. De uitbreiding moet bijdragen aan meer rechtsgelijkheid en een pedagogische omgang met jongeren.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten Enquête (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.
7 uur geleden