Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM onderzoekt scholen Gomarus wegens discriminatie om geaardheid

OM onderzoekt scholen Gomarus wegens discriminatie om geaardheid

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de Gomarus Scholengemeenschap, met vestigingen in Gorinchem en Zaltbommel, omdat leerlingen er gediscrimineerd zouden worden wegens hun seksuele geaardheid. De Inspectie van het Onderwijs had aangifte gedaan.

Volgens een woordvoerder van de Inspectie had de scholengroep vastgelegd dat scholen in gesprek zouden gaan met ouders van leerlingen die een homoseksuele relatie hebben. Dit geldt niet voor leerlingen met een heteroseksuele relatie. Een OM-woordvoerder laat weten dat er genoeg aanleiding is voor strafrechtelijk onderzoek.

De Inspectie concludeert dat niet alle leerlingen zich veilig voelen op de scholen. Hier moet het schoolbestuur wat aan doen. In 2022 onderzoekt de Inspectie hoe ver het bestuur daarmee is.

Zorgwekkende bevindingen

Demissionair minister Arie Slob schrijft in een reactie aan de Tweede Kamer de bevindingen "ernstig en zorgwekkend" te vinden. "Er zal op meerdere punten een forse inspanning van het bestuur en de leraren moeten volgen."

Slob heeft met een aantal van de getroffen leerlingen gesproken, en is "geraakt" door hun ervaringen. Hij schrijft dat het onderzoek niet kan goedmaken wat hen is overkomen, maar dat het wel kan voorkomen dat leerlingen in de toekomst iets vergelijkbaars meemaken. Hij waarschuwt andere scholen dat wordt ingegrepen als de "gelijkwaardigheid, vrijheid en (sociale) veiligheid" van leerlingen niet voldoende worden gerespecteerd.

De reformatorische school kwam eerder in het nieuws omdat leerlingen gedwongen werden uit de kast te komen tegenover hun ouders, ook als ze hiervoor nog niet klaar waren. Dat was aanleiding voor de Inspectie om onderzoek te doen. De scholengemeenschap wilde publicatie van het inspectierapport blokkeren bij de rechter, maar die ging daar niet in mee.

Meer uit Binnenland

Singapore test twee Hondius-opvarenden op hantavirus

SINGAPORE (ANP) - Singapore test twee opvarenden van het cruiseschip Hondius op het hantavirus. Een van hen heeft een loopneus en de ander heeft geen enkele ziekteverschijnselen. De twee wachten in isolatie de uitslag van de testen af.

15 minuten geleden
Herstemming Gorinchem definitief, Democraten de grootste

GORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem is, na het definitief vaststellen van de verkiezingsuitslag van de herstemming op 29 april, zoals verwacht de grootste fractie geworden in de gemeenteraad. De lokale partij krijgt zeven zetels, net zoveel als het aantal zetels dat de partij kreeg bij de verkiezingen op 18 maart.

40 minuten geleden
Radboudumc neemt mogelijk besmette opvarende Hondius op

NIJMEGEN (ANP) - Het Radboudumc heeft een opvarende van het cruiseschip Hondius opgenomen, die mogelijk besmet is met het hantavirus. Dat meldt het Nijmeegse ziekenhuis.

1 uur geleden
Huidige opvarenden Hondius nog steeds vrij van klachten

MADRID (ANP) - Alle mensen die nu aan boord van het cruiseschip Hondius zijn, hebben geen symptomen van het hantavirus. Dat laat rederij Oceanwide Expeditions donderdag weten. Het bedrijf zegt in contact te zijn met de autoriteiten over de plek van aankomst, quarantainemaatregelen en tests van alle passagiers en bemanningsleden.

1 uur geleden
Cruiseschip: 30 opvarenden gingen op Sint-Helena van boord

JAMESTOWN (ANP) - Dertig opvarenden van de Hondius zijn op 24 april op het eiland Sint-Helena van boord gegaan, meldt bedrijf Oceanwide Expeditions. Onder hen was het Nederlandse echtpaar, van wie de man op dat moment al was overleden en de vrouw later overleed, en een derde Nederlander.

1 uur geleden
In hoger beroep lagere straf voor moorden McDonald's in Zwolle

ARNHEM (ANP) - De 36-jarige Veysel Ü. heeft in hoger beroep een lagere straf gekregen dan bij de rechtbank voor de moord op twee broers in de McDonald's in Zwolle. Het gerechtshof in Arnhem legde hem donderdag 26,5 jaar cel op; de rechtbank kwam eerder tot dertig jaar. Reden voor de lagere straf is de stoornis die de verdachte in detentie heeft opgelopen. Ook de lange duur van de afwikkeling van de strafzaak heeft het hof meegewogen.

1 uur geleden
Jill Helena wil uitspraak Ali B in rust verwerken

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena, een van de slachtoffers in de zedenzaak tegen Ali B, wil de uitspraak van het gerechtshof in rust verwerken. Advocaat Sébas Diekstra, die Helena in de zaak bijstaat, laat weten dat de zangeres ervoor heeft gekozen geen interviews of andere mediaoptredens te geven.

1 uur geleden