OM onderzoekt mogelijke vervolging relschoppers MVV-Roda
MAASTRICHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat mogelijk over tot opsporing en vervolging van relschoppers tijdens de wedstrijd MVV - Roda JC vrijdagavond in stadion De Geusselt in Maastricht. Een woordvoerster van het OM zei zaterdag "dat bekeken wordt of het OM kan opsporen en vervolgen".
De wedstrijd tussen beide Limburgse eerstedivisieclubs werd na ruim 40 minuten beëindigd tijdens ernstig supportersgeweld. Scheidsrechter Joey Kooij stuurde tijdens de ongeregeldheden de spelers naar binnen. Op dat moment werd in het stadion met onder meer vuurwerk gegooid en niet veel later voerde de mobiele eenheid charges uit, waarbij rake klappen vielen.
Uiteindelijk werd de wedstrijd op last van burgemeester Annemarie Penn van Maastricht gestaakt. Het was overigens niet voor het eerst dat een wedstrijd tussen MVV en Roda JC verstoord werd. De derby stond vooraf te boek als risicovol, de politie was uitdrukkelijk aanwezig. Buiten het stadion stonden meerdere ambulances klaar.
Fakkels gooien
De verslagenheid over de situatie bij beide Limburgse teams is groot. "Dit gaat nergens meer over", zei trainer Jurgen Streppel van Roda JC na afloop van de gestaakte wedstrijd. "Met fakkels naar elkaar gooien heeft niets meer met voetbal te maken", aldus coach Klaas Wels van MVV. Op dat moment stond 0-0 op het scorebord. Wanneer de wedstrijd wordt voortgezet en of dat zonder publiek gebeurt, is nog niet bekend.
Een woordvoerder van de gemeente kondigde aan dat de gemeente Maastricht en MVV later zaterdag samen met een persbericht komen.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
7 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
9 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
15 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
19 uur geleden