OM: onderzoek rond gijzeling Amsterdam loopt door
AMSTERDAM (ANP) - Het opsporingsonderzoek naar de gijzelingsactie in de Apple Store aan het Leidseplein in Amsterdam loopt door, ook al is de verdachte woensdag overleden. De vervolging van deze man, een 27-jarige Amsterdammer, is wel gestaakt. Dat zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie in Amsterdam.
Het onderzoek staat onder leiding van de officier van justitie. Er worden onder meer getuigen gehoord en gegevensdragers uitgelezen die bij twee huiszoekingen in Amsterdam zijn meegenomen. Een woordvoerster van de politie zegt te hopen dat het onderzoek meer oplevert over het motief voor de gijzeling.
De verdachte liep dinsdag gewapend de Apple Store binnen en hield een klant urenlang onder schot. Ook schoot hij op de politie, waarna een groot gebied rond het Leidseplein werd afgezet. De man droeg explosieven op zijn lichaam en zou hebben gedreigd zichzelf op te blazen. Tientallen mensen konden tijdens de gijzeling uit het pand worden bevrijd.
De zaak kwam plots tot een ontknoping toen de gegijzelde man, een Bulgaar, het op een lopen zette toen hij water moest pakken dat voor de deur van de winkel was neergezet. De verdachte rende erachteraan en werd hard aangereden door een politievoertuig. Hij raakte zwaargewond en overleed woensdag aan zijn verwondingen. De Bulgaar bleef ongedeerd.
Meer uit Binnenland
ZWARTSLUIS (ANP) - Door een ongeluk op de provinciale weg N331 in de Overijsselse plaats Zwartsluis is op kerstavond een persoon om het leven gekomen. De politie meldt op X dat zij rond 23.30 uur een melding over het ongeval binnenkreeg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.
12 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.
13 uur geleden