OM: onderzoek rond gijzeling Amsterdam loopt door
AMSTERDAM (ANP) - Het opsporingsonderzoek naar de gijzelingsactie in de Apple Store aan het Leidseplein in Amsterdam loopt door, ook al is de verdachte woensdag overleden. De vervolging van deze man, een 27-jarige Amsterdammer, is wel gestaakt. Dat zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie in Amsterdam.
Het onderzoek staat onder leiding van de officier van justitie. Er worden onder meer getuigen gehoord en gegevensdragers uitgelezen die bij twee huiszoekingen in Amsterdam zijn meegenomen. Een woordvoerster van de politie zegt te hopen dat het onderzoek meer oplevert over het motief voor de gijzeling.
De verdachte liep dinsdag gewapend de Apple Store binnen en hield een klant urenlang onder schot. Ook schoot hij op de politie, waarna een groot gebied rond het Leidseplein werd afgezet. De man droeg explosieven op zijn lichaam en zou hebben gedreigd zichzelf op te blazen. Tientallen mensen konden tijdens de gijzeling uit het pand worden bevrijd.
De zaak kwam plots tot een ontknoping toen de gegijzelde man, een Bulgaar, het op een lopen zette toen hij water moest pakken dat voor de deur van de winkel was neergezet. De verdachte rende erachteraan en werd hard aangereden door een politievoertuig. Hij raakte zwaargewond en overleed woensdag aan zijn verwondingen. De Bulgaar bleef ongedeerd.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
7 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
9 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
10 uur geleden