OM neemt werkwijze 'onder de loep' na rapport over AH-steekpartij
DEN HAAG (ANP) - Het rapport van de Hoge Raad over de dodelijke steekpartij in een Haagse Albert Heijn van vorig jaar geeft strafrechtelijke organisaties aanleiding om "hun werkwijzen onder de loep te nemen". Dat meldt het Openbaar Ministerie (OM) in een reactie op het rapport waarin geconcludeerd wordt dat het OM, toenmalig minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) en uitvoeringsinstanties tekort zijn geschoten bij het fatale geweldsincident.
Volgens de Hoge Raad is het OM tekortgeschoten op het gebied van wettelijke voorschriften. Zo heeft de organisatie onder meer cruciale informatie niet gemeld aan de Justitiële Informatiedienst. Het was bijvoorbeeld niet bij instanties bekend dat verdachte Jamel L. na een veroordeling voor zware mishandeling een aantal jaar verplicht was opgenomen in een psychiatrisch ziekenhuis in het Verenigd Koninkrijk. Ook had de betrokken officier van justitie geen weet van de tbs-maatregel die L. in Curaçao opgelegd had gekregen.
De hoogste baas van het OM Rinus Otte meldt dat "de vraag" is of "meer kennis tot andere besluiten zou hebben geleid en zeker of deze betreurenswaardige dood had kunnen worden voorkomen. In ieder geval miste deze zaak informatie over het strafrechtelijke verleden van de verdachte."
De aanbevelingen die de Hoge Raad doet, zoals het zorgen voor een goed werkend registratiesysteem voor overgenomen sancties, geven volgens Otte "praktische aanknopingspunten voor verbetering". Hij meldt ook dat het OM al aan de slag is gegaan met sommige adviezen en dat de komende periode gebruikt wordt om deze "tot in detail te bestuderen".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
21 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
1 dag geleden