OM neemt werkwijze 'onder de loep' na rapport over AH-steekpartij
DEN HAAG (ANP) - Het rapport van de Hoge Raad over de dodelijke steekpartij in een Haagse Albert Heijn van vorig jaar geeft strafrechtelijke organisaties aanleiding om "hun werkwijzen onder de loep te nemen". Dat meldt het Openbaar Ministerie (OM) in een reactie op het rapport waarin geconcludeerd wordt dat het OM, toenmalig minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) en uitvoeringsinstanties tekort zijn geschoten bij het fatale geweldsincident.
Volgens de Hoge Raad is het OM tekortgeschoten op het gebied van wettelijke voorschriften. Zo heeft de organisatie onder meer cruciale informatie niet gemeld aan de Justitiële Informatiedienst. Het was bijvoorbeeld niet bij instanties bekend dat verdachte Jamel L. na een veroordeling voor zware mishandeling een aantal jaar verplicht was opgenomen in een psychiatrisch ziekenhuis in het Verenigd Koninkrijk. Ook had de betrokken officier van justitie geen weet van de tbs-maatregel die L. in Curaçao opgelegd had gekregen.
De hoogste baas van het OM Rinus Otte meldt dat "de vraag" is of "meer kennis tot andere besluiten zou hebben geleid en zeker of deze betreurenswaardige dood had kunnen worden voorkomen. In ieder geval miste deze zaak informatie over het strafrechtelijke verleden van de verdachte."
De aanbevelingen die de Hoge Raad doet, zoals het zorgen voor een goed werkend registratiesysteem voor overgenomen sancties, geven volgens Otte "praktische aanknopingspunten voor verbetering". Hij meldt ook dat het OM al aan de slag is gegaan met sommige adviezen en dat de komende periode gebruikt wordt om deze "tot in detail te bestuderen".
Meer uit Binnenland
TENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
13 minuten geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De persoon die is aangehouden na een explosie bij het partijkantoor van D66 is een 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, meldt de politie. Bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag ging donderdagavond iets na 21.00 uur een vuurwerkbom af. Het gebouw raakte hierdoor beschadigd. Er waren op het moment van de explosie tientallen jongeren aanwezig in het pand. Niemand raakte gewond.
38 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - De derde persoon die na klachten werd getest op het hantavirus is ook niet besmet, meldt het RIVM. In totaal werden drie personen met klachten getest die op dezelfde vlucht zaten als de 69-jarige Nederlandse vrouw, die later aan het virus overleed. Alle uitslagen zijn negatief.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie heeft op verzoek van het RIVM een militair arts naar het cruiseschip Hondius gestuurd om medische ondersteuning te verlenen. De arts zorgt aan boord voor verdere medische begeleiding van de opvarenden, schrijft Defensie op haar website. Ook denkt de arts momenteel mee over hoe de passagiers veilig van boord gehaald kunnen worden. Daarbij wordt bijvoorbeeld gekeken naar mogelijke quarantainemaatregelen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Naast de welbekende Eindexamenklachtenlijn komt het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) dit jaar met de zogenoemde stresslijn. Die is er voor eindexamenleerlingen die geen klacht willen indienen, maar "behoefte hebben aan een luisterend oor in deze stressvolle periode". Want volgens LAKS-bestuurder Inass Jagour verdienen scholieren "een plek om stress en prestatiedruk te uiten".
3 uur geleden