OM en verdediging ruziën over beelden moord bij zaak Martien R.
DEN BOSCH (ANP) - In de grote rechtszaak rond Martien R. is dinsdag onduidelijkheid ontstaan over beelden die de politie stiekem opnam rondom een moord. De advocaat van Anton R., de zoon van Martien, stelt dat justitie die niet aan de verdediging verstrekte. Het Openbaar Ministerie ontkent dat weer.
Het gaat om beelden van de moord op Peter Netten op 4 juni 2018, op het kamp aan de Hoogheuvelstraat in Oss, waar R. woont. De politiecamera’s stonden te snorren in het kader van het grote onderzoek waarvoor R. en een deel van zijn familie nu terechtstaan. Daarin verwijt justitie ze het vormen van een criminele organisatie die handelde in drugs en wapens. In totaal zijn in de zaak vijftien verdachten, onder wie drie broers, de zoon, een neef en een schoonzus van Martien.
De advocate staat zoon Anton R. bij. Die is verdachte van de moord. Ze weet daardoor dat de beelden er moeten zijn, maar ze heeft ze niet gezien. "We beschikken niet over de beelden van die datum. Dat staat haaks op de belofte dat we alle gemaakte beelden zouden krijgen. Dat is reden om te twijfelen aan de integriteit van het onderzoek."
Server
Volgens de officier moeten de beelden van 4 juni wel op de server staan. "Ik ga laten weten waar de beelden precies staan." De advocate antwoordde: "Op de server staan mappen met datums. 4 juni zit er niet bij."
De moord zelf is overigens geen onderdeel van het omvangrijke proces rondom de familie. Die wordt later dit jaar als aparte zaak bij de rechtbank in Den Bosch behandeld.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.
55 minuten geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
4 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
6 uur geleden