Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM eist opnieuw levenslang tegen Holleeder voor moordopdrachten

OM eist opnieuw levenslang tegen Holleeder voor moordopdrachten

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Willem Holleeder (63). Volgens justitie staat vast dat Holleeder vijf keer een opdracht tot moord heeft gegeven, in de periode 2003-2006.

Het bewijs put het OM uit een reeks getuigenverklaringen, van onder meer Holleeders zussen Astrid en Sonja. Aan Holleeders ontkennende verklaringen en door hem geschetste alternatieve scenario's hecht justitie geen enkel geloof. De motieven voor de moorden lagen volgens justitie "zonder twijfel in de sfeer van machtswellust, afgunst en geldbejag".

De aanklagers omschreven de persoon Holleeder als "gewetenloos, opportunistisch en berekenend" en als een "meesterintrigant" die "voor eigen rechter heeft gespeeld" en "altijd uit op het dienen van zijn eigenbelang, uit te drukken in geld en macht". De verdachte heeft in de ogen van justitie gekozen voor "een leven in de misdaad." Zijn geweten was "ofwel slecht ontwikkeld, ofwel uitgeschakeld".

Te verwachten

Holleeder zelf liet direct na het uitspreken van de eis optekenen niet te zijn verrast. "Ik had dit wel verwacht. Ik ben het er niet mee eens en ik wil de hele tijd wel reageren, maar mijn advocaat voert later het verweer." Hij zei "moe" te zijn.

De slachtoffers zijn Cor van Hout (2003), Willem Endstra (2004), Kees Houtman (2005), John Mieremet (2005) en Thomas van der Bijl (2006). Bij de aanslag op Van Hout werd ook de naast hem staande Robert ter Haak geraakt. Hij bezweek later aan zijn verwondingen.

De rechtbank legde Holleeder in 2019 levenslang op, conform de eis van het OM. Holleeder ging in hoger beroep. Het proces bij het Amsterdamse gerechtshof vindt plaats in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol.

Meer uit Binnenland

Utrechtse serieverkrachter van gevangenis naar kliniek

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse serieverkrachter Gerard T. (62) kan nu daadwerkelijk terecht in een forensisch psychiatrische kliniek. Voor het Openbaar Ministerie (OM) was dat een belangrijke voorwaarde om hem voorwaardelijk vrij te laten, iets waar hij recht op had na het uitzitten van twee derde van zijn celstraf.

27 minuten geleden
Kinderen en jongeren kunnen nu ook discriminatie melden

UTRECHT (ANP) - Kinderen en jongeren tot 18 jaar kunnen vanaf heden ook discriminatie melden, bij Discriminatie Jeugd. Ze kunnen daar vragen stellen en ondersteuning krijgen als ze gediscrimineerd worden. Dat is onderdeel van het al bestaande landelijke meldpunt voor discriminatie.

1 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel stijgt weer tot boven 2100

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van maandag op dinsdag 2108 asielzoekers geslapen. Daarmee is de bezetting na bijna een week weer boven de 2100.

1 uur geleden
Ye in juni naar Nederland met show in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Ye, die wereldwijd bekend werd als Kanye West, komt op zaterdag 6 juni naar Nederland voor een eenmalige show in het GelreDome in Arnhem. Dat melden het GelreDome en concertorganisator J.Noah Live dinsdag. Het optreden is zijn eerste Europese concert sinds 2014 en zijn eerste optreden in Nederland sinds 2013.

3 uur geleden
Steeds meer chemische stoffen in water, waarschuwt RIVM

BILTHOVEN (ANP) - In rivieren, meren, sloten en kanalen zitten steeds meer nieuwe chemische stoffen. Van sommige stoffen zijn de concentraties zelfs hoger dan toegestaan. Dat is een probleem, want zulk oppervlaktewater wordt vaak gebruikt om drinkwater van te maken en de stoffen zijn moeilijk uit het water te filteren. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) doet daarom een oproep om de stoffen minder te lozen.

5 uur geleden
Amsterdam en experts roepen op tot verbod AI-uitkleedsoftware

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam en expertisebureau over online misbruik Offlimits pleiten voor een wereldwijd verbod op zogeheten nudify-tools. Deze AI-tools maken het mogelijk om van gewone foto's seksueel getinte beelden te maken, zonder toestemming van de rechthebbende of de persoon op de foto.

6 uur geleden
NS wil vooral noorden en oosten beter bedienen in 2027

UTRECHT (ANP) - NS wil in de treindienstregeling voor 2027 vooral de dienstregeling in het noorden en oosten van Nederland verbeteren. Dit staat in de Adviesaanvraag Dienstregeling 2027 aan regionale overheden en de reizigersorganisaties. De spoorvervoerder maakte dit dinsdag bekend.

7 uur geleden