Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OM bespreekt belangrijke onderdelen MH17-strafdossier

OM bespreekt belangrijke onderdelen MH17-strafdossier

SCHIPHOL (ANP) - In het zeer omvangrijke proces rond de ramp met vlucht MH17, krijgt het Openbaar Ministerie deze dagen de kans delen uit het dossier onder de aandacht te brengen die zij belangrijk acht. Er zijn twee dagen voor uitgetrokken, maar het OM gaf al aan waarschijnlijk alleen de donderdag nodig te hebben.

Afgelopen week heeft de rechtbank Den Haag in een uitgebreid en gedetailleerd betoog drie dagen lang het omvangrijke strafdossier doorgenomen. Die bespreking van het dossier bleef eenrichtingsverkeer, geen van de vier verdachten is namelijk verschenen in de rechtbank om op de bevindingen te reageren. Drie van hen hebben zelfs helemaal niets laten horen, alleen Oleg Poelatov laat zich door advocaten verdedigen.

De belangrijkste vraag in het monsterproces is: hebben rebellenleider Igor Girkin, zijn rechterhand Sergej Doebinski, diens assistent Oleg Poelatov en garnizoenscommandant Leonid Chartsjenko iets te maken met het neerstorten van het vliegtuig op 17 juli 2014? Alle 298 inzittenden kwamen daardoor om het leven. De vier verdachten ontkennen iedere vorm van betrokkenheid bij de vliegramp.

De rechtbank - voor deze zaak uitgeweken naar het Justitieel Complex op Schiphol - liet tijdens het bespreken van het dossier meerdere keren nadrukkelijk weten pas bij het vonnis een beoordeling te geven over het dossier.

Na ruim een jaar voorbereidende zittingen is vorige week een begin gemaakt met de inhoudelijke behandeling van het monsterproces. De uitspraak wordt niet eerder dan volgend jaar verwacht.

Meer uit Binnenland

Politiebond ACP pleit voor gerichte opsporing illegaal vuurwerk

BAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.

30 minuten geleden
Stadsherstel onderzoekt schade Vondelkerk: niet te bevatten

AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.

36 minuten geleden
Ook gemeenten klagen over verloop jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten klagen over ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling. Ze sluiten zich aan bij politie, brandweer, veiligheidsregio's en vakbonden, die een slecht gevoel overhouden aan de nieuwjaarsnacht.

41 minuten geleden
Brandweer beleefde intense jaarwisseling met meer incidenten

ARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".

2 uur geleden
Politie doet onderzoek naar de oorzaak van brand Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.

2 uur geleden
Cafébrand 't Hemeltje 25 jaar geleden herdacht in Volendam

VOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.

2 uur geleden
Amsterdam spreekt van onrustige jaarwisseling, 52 aanhoudingen

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam blikt terug op een onrustig verlopen jaarwisseling. Naast de grote brand in de Vondelkerk is de mobiele eenheid meerdere keren in de stad ingezet en zijn zeker elf incidenten bekend waarbij hulpverleners te maken kregen met agressie en geweld, zoals bekogeld worden met vuurwerk.

2 uur geleden