Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische fakkel brandt op waterstof

Olympische fakkel brandt op waterstof

TOKIO (ANP) - De fakkel voor de Olympische Spelen van Tokio brandt op waterstof in plaats van op gas. Het past in het streven van de Japanners om de Spelen zo duurzaam mogelijk te maken. Bij verbranding van waterstof komt geen CO2 vrij.

De olympische vlam wordt enkele maanden voor de start van de Spelen op traditionele wijze met behulp van zonlicht en een parabolische spiegel ontstoken in Griekenland, de bakermat van het olympische evenement. De vlam maakt daarna een rondreis door het gastland van de Spelen.

De Japanners laten de vlam tijdens een deel van de fakkeltocht al branden op waterstof. Tijdens de openingsceremonie op vrijdag 24 juli komt de vlam aan in het Olympisch Stadion van Tokio, waar het vuur permanent zal branden tijdens de Spelen. Ook bij de bekende Regenboogbrug, die twee delen van de stad met elkaar verbindt, komt een plek waar de vlam op waterstof brandt. De vlam wordt op zondag 9 augustus tijdens de sluitingsceremonie weer gedoofd.

De organisatie van Tokio 2020 heeft ook al zo'n vijfhonderd auto's aangeschaft die rijden op waterstof.

Meer uit Sport

Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

1 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

1 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

4 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

5 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

7 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

7 uur geleden
Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

8 uur geleden