Ollongren: Nationaal Coördinator Groningen op de goede weg
DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Groningen (NCG) heeft in het eerste jaar dat de organisatie verantwoordelijk is voor de versterkingsoperatie in Groningen laten zien dat hij "op de goede weg" is. Dat schrijft demissionair minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren maandag in een brief aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het jaarverslag van de organisatie. Ondanks de coronacrisis zijn belangrijke doelstellingen gehaald, zo staat daarin.
Het was de bedoeling op 4000 adressen een eerste onderzoek te doen naar woningen met aardbevingsschade. Door het coronavirus hebben die opnames een tijdje stilgelegen en hebben bewoners afspraken afgezegd. Desondanks is bij 2883 een dergelijk onderzoek uitgevoerd.
Voor de volgende stap in de beoordeling, waarbij een versterkingsadvies wordt uitgebracht, is de doelstelling wel gehaald. Ook hier was het de bedoeling 4000 adressen aan te doen, maar er zijn 4133 gebouwen beoordeeld. Voor 4253 adressen zijn de concrete plannen opgesteld en de versterking is op 1768 adressen voltooid.
De versterkingen hebben in 2020 268 miljoen euro gekost. Tegen het eind van het jaar waren er nog 26.724 adressen over waar de NCG nog mee bezig is of nog mee aan de slag moet.
De NCG werd in 2020 verantwoordelijk voor de versterkingsoperatie in de hoop dat er sneller vooruitgang geboekt kan worden. Directeur Peter Spijkerman zegt in het jaarverslag dat de bereikte doelen van afgelopen jaar "vertrouwen in de toekomst" geven, al erkent hij dat het voor de Groningers "lang niet snel genoeg gaat".
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.
1 uur geledenROCKANJE (ANP) - De grote woningbrand in Rockanje (Zuid-Holland) is onder controle. De brandweer gaf rond 23.40 uur het sein brand meester, meldt de veiligheidsregio. Bij de brand raakte een persoon gewond. Het betrof de bewoner van het huis waar de brand uitbrak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht voor controle.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
22 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geleden