
Olivier Aertssen: ‘De ontlading bij het publiek als je scoort, geeft een kick’
OUD-SABBINGE – Sinds 2017 reikt de gemeente Goes jeugdlintjes uit aan jongeren die een bijzondere prestatie op hun naam hebben staan. Vijf jongeren hebben onlangs zo’n lintje gekregen en zij komen hierover deze weken aan het woord in de Bode. Olivier Aertssen (16) uit Oud-Sabbinge is volgens de gemeente een voorbeeld voor de jeugd en stimuleert jongeren te sporten en hun dromen na te jagen.
Olivier begon op vijfjarige leeftijd met voetballen. Hij speelde tot zijn dertiende bij VV Wolfaartsdijk. Bij VV Kloetinge werd hij gescout voor een overstap naar Sparta. “Ik volgde in Rotterdam de jeugdopleiding toen ik werd gevraagd door Feyenoord”, vertelt Olivier. “Sparta en Ajax hebben een samenwerkingsverband, waardoor ik ook stage mocht lopen bij Ajax. Toen ik door Ajax gevraagd werd, ben ik voor deze club gegaan. Ik speel hier nu anderhalf jaar en het bevalt heel goed.”
Olivier is blij met het jeugdlintje, al is hij zich niet altijd bewust van zijn uitzonderlijke prestaties. “Ik vind het prachtig om het jeugdlintje te krijgen. Ik besef mij wel dat dit niet voor iedereen is weggelegd. We zijn anderhalf jaar geleden verhuisd naar Amsterdam om dichter bij mijn opleiding te zijn en ik train zes dagen in de week twee keer per dag. Voor mij is dit normaal geworden, alhoewel het best lastig was om afscheid te moeten nemen van familie en vrienden in Zeeland. Ik moet ook best wat dingen laten en bijvoorbeeld op mijn voeding letten. Gelukkig krijg ik er veel mooie dingen voor terug. Als ik terug ben in Zeeland merk ik wel dat het bijzonder is wat ik doe en en krijg ik veel positieve reacties.”
Jongensdroom
Voor Olivier is het spelen bij Ajax een jongensdroom die uitkomt. “Ik droomde er altijd al van om bij een professionele club te spelen en zeker bij een club zoals Ajax. We spelen mooie wedstrijden met veel publiek en ook heb ik toffe toernooien gespeeld in het buitenland. Zo ben ik met Sparta naar Japan geweest en met Ajax naar Zwitserland. Ik heb ontzettend veel gave ervaringen opgedaan. Voor mij betekent voetbal ontzettend veel; de sport, de dingen die je meemaakt met je team. Dat is hartstikke mooi. De ontlading bij het publiek als je scoort, geeft echt een kick. Ik droom ervan om later als prof te debuteren in het eerste van Ajax en om dan natuurlijk in een bomvol stadion te scoren!”
BIJDRAGE JESSICA ROVERS
Meer uit Beveland
KAPELLE - In het ZeeuwsFruitMuseum in Kapelle draait bijna alles op vrijwilligers. Er zijn gastvrouwen, gidsen, tuinlieden en nog veel meer. In totaal zijn er zo'n vijftig mensen die het museum draaiende houden. Nel Koopman uit Goes begon vijftien jaar geleden als vrijwilliger en groeide zes jaar geleden door tot coördinator. Nu draagt ze het stokje over en keert ze terug naar haar vertrouwde rol als vrijwilliger.
11 uur geledenGOES - Karin en Marja uit Goes weten als geen ander wat het betekent om machteloos toe te kijken terwijl een geliefde afglijdt in de greep van alcohol en drugs. Karin is moeder van drie zoons, waarvan er één, Mike, al op jonge leeftijd begon met gebruiken. Marja verloor haar broer na een dertig jaar durende worsteling met verslaving. Beide vrouwen dragen hun verdriet en zorgen niet alleen met zich mee, maar zetten hun ervaringen sinds kort ook in om anderen te helpen. Karin richtte begin dit jaar Moedige Moeders Goes op, een zelfhulpgroep voor naasten van mensen met een verslaving. Marja geeft psycho-educatie en pleit voor meer erkenning voor naasten.
18 uur geledenKORTGENE - Tussen de knotwilgen en grasvelden in Kortgene bouwt Stichting EEF - Eindeloos Eiland Festival - aan iets bijzonders. Wat in 2014 begon als een lokaal kunstenfestival is uitgegroeid tot een sfeervolle, creatieve smeltkroes waar jong talent naast gevestigde namen staat. Muziek, dans, literatuur, beeldende kunst en culinaire verrassingen lopen hier dwars door elkaar heen op zaterdag 5 en zondag 6 juli.
23 uur geledenGOES - Sacha Welleman (26) uit Goes werd op 1 maart 2025 verkozen tot Miss Universe Zeeland en vertegenwoordigt sindsdien Zeeland in het landelijke Miss Universe Netherlands-traject.
1 dag geledenOVEZANDE - Het 700-jarig jubileum in Ovezande ligt al even achter ons. Maar de vele extra activiteiten, die in 2024 werden opgezet, zijn niet zo maar tot stilstand gekomen.
1 dag geledenGOES/MIDDELBURG - De vrachtwagenchauffeur die maandag om het leven is gekomen bij een ongeluk op de snelweg A58 bij 's-Heer Arendskerke is een 57-jarige man uit Middelburg. Dat heeft de politie dinsdag bekend gemaakt.
1 dag geledenKATS - Peter Reinders uit Kats heeft met zijn liedje "It's Time For Peace" de grand final bereikt van de International Song of Peace Contest in Tipperary (Ierland). Op 20 augustus 2025 zal Reinders het lied live presenteren in Bansha in de buurt van Tipperary.
1 dag geleden