Olieraffinaderijen Texas haasten zich met herstart na vrieskou
HOUSTON (ANP) - Olieraffinaderijen in de Amerikaanse staat Texas maken haast met het weer opstarten van de activiteiten, nadat deze eerder door de ijzige kou stil kwamen te liggen. De olieproducenten hopen te kunnen profiteren van de hoogste marges voor het omzetten van ruwe olie naar brandstoffen in een jaar tijd.
De storm die onder andere Texas teisterde heeft zestien raffinaderijen in Texas, en nog een aantal in naastgelegen staten als Oklahoma en Louisiana lamgelegd. Dat had weer impact op de benzine- en dieselvoorraden.
Raffinaderijen die nog wel operationeel waren profiteerden van de beste marges sinds het begin van de crisis. De waarde van benzine, diesel en andere geraffineerde producten ten opzichte van ruwe olie is deze week gestegen tot boven de 19 dollar per vat.
De laatste keer dat zoveel raffinagecapaciteit buiten gebruik was, was in de nasleep van orkaan Harvey in 2017. Het grote verschil tussen toen en nu is dat de pandemie de vraag naar benzine in de weg zit. Het verbruik van de brandstof is momenteel gelijk aan dat van de late jaren '90, zo blijkt uit gegevens van de Amerikaanse overheid.
Meer uit Financieel
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
1 dag geleden