
Olieproductie VS voor het eerst in 4 jaar gedaald door corona
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De productie van ruwe olie in de Verenigde Staten is in 2020 voor het eerst in vier jaar gedaald als gevolg van de impact van de coronacrisis op de olievraag. Dat meldde het Amerikaanse energiebureau Energy Information Administration (EIA).
De gemiddelde olieproductie in de VS lag vorig jaar op 11,3 miljoen vaten (van 159 liter) per dag, wat een daling van bijna 8 procent is vergeleken met 2019 en het laagste niveau sinds 2018. Het gaat om de grootste jaarlijkse productiekrimp gemeten sinds 1949, aldus het EIA.
Door de crisis en de sterk gedaalde olieprijzen werden olievelden door de gehele VS stilgelegd. De productie uit schalievelden in Texas ging daardoor flink omlaag. Ook in de Golf van Mexico werd minder olie opgepompt, ook vanwege orkanen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in mei licht gestegen. De groei viel wel terug ten opzichte van een maand eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek werden er vooral meer chemische producten en machines uitgevoerd. De groei kwam uit op 0,5 procent.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in juni fors afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vorige maand 313 bedrijven failliet verklaard. Dat zijn 69 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 18 procent. Vergeleken met mei daalde het aantal faillissementen met 11 procent.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten voeren vanaf 1 augustus een importheffing van 35 procent in op een deel van de producten uit Canada. Dat heeft president Donald Trump de Canadese premier Mark Carney laten weten in een brief, die hij publiceerde op Truth Social.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Het aantal autodiefstallen is in de eerste helft van dit jaar flink gestegen. Volgens nieuwe cijfers van de Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV) gaan criminelen steeds geraffineerder te werk. Ook verdwijnen er vaker auto's naar Afrikaanse landen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geƫindigd. Beleggers leken de ontwikkelingen rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump van zich af te schudden. Ze verwerkten daarnaast onder meer positieve resultaten van Delta Air Lines.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ben & Jerry's krijgt voor het eerst een Nederlandse topman. Jochanan Senf komt aan het roer te staan van het ijsmerk dat onderdeel is van de binnenkort af te splitsen ijsdivisie van Unilever. Dat maakt The Magnum Ice Cream Company (TMICC) donderdag bekend.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De bitcoin heeft donderdag opnieuw een recordniveau bereikt. De waarde van de meest verhandelde cryptomunt ter wereld klom donderdagavond tot ruim boven de 113.000 dollar, nadat woensdag nog voor het eerst de grens van 112.000 dollar werd doorbroken.
11 uur geleden