Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieprijzen stijgen, adviesprijs benzine kruipt naar 2,27 euro

Olieprijzen stijgen, adviesprijs benzine kruipt naar 2,27 euro

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dinsdag gestegen naar het hoogste niveau in tien maanden door signalen van toenemende krapte op de wereldwijde oliemarkt. Dat komt door productiebeperkingen door oliekartel OPEC+. De adviesprijs voor een liter benzine aan de Nederlandse pomp kruipt inmiddels richting de 2,27 euro, aldus consumentencollectief UnitedConsumers.

De prijs van een vat Brentolie klom dinsdagmiddag met 1,9 procent tot ruim 92 dollar en Amerikaanse WTI-olie werd 2,2 procent duurder op meer dan 89 dollar per vat (van 159 liter). Dat zijn de hoogste niveaus sinds november vorig jaar. Sinds eind juni zijn de olieprijzen met ongeveer een kwart gestegen als gevolg van de productiebeperkingen door met name Saudi-Arabië en Rusland. Zij hebben onlangs gemeld dat die beperkingen tot eind dit jaar worden doorgezet.

De OPEC maakte eerder op de dag bekend dat er in het vierde kwartaal van dit jaar een tekort op de oliemarkt van meer dan 3 miljoen vaten per dag kan ontstaan. Dat zou het grootste tekort in meer dan tien jaar kunnen zijn. De vraag naar olie is sterk, maar door de productiebeperkingen wordt het aanbod beperkt, wat dus een prijsopdrijvend effect heeft. Volgens de OPEC zal de olievraag dit jaar het niveau van voor de coronapandemie passeren, mede aangejaagd door de grote brandstofvraag in de luchtvaartsector.

Volgens UnitedConsumers staat de adviesprijs voor een liter Euro95 nu op 2,267 euro. Dat was 2,260 euro op maandag en 2,214 euro op 1 augustus. De adviesprijs voor een liter diesel bedraagt nu 2,040 euro, tegen 2,025 euro een dag eerder. Deze prijzen worden doorgaans alleen langs snelwegen gerekend, want pomphouders kunnen afwijken van de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen. Elders liggen ze meestal lager.

Meer uit Financieel

ING verwacht kleine daling in verkoop nieuwe auto's

AMSTERDAM (ANP) - De verkopen van nieuwe auto's in Nederland zakken dit jaar iets terug, na de kleine groei in 2025. Dit verwacht ING Research.

4 uur geleden
Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

7 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

7 uur geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

8 uur geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

10 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

12 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

12 uur geleden