Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieprijzen dalen na afblazen aanval op Iran door Trump

Olieprijzen dalen na afblazen aanval op Iran door Trump

LONDEN (ANP) - De prijzen voor ruwe olie gingen maandag flink omlaag. De prijsdaling volgde op uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president zei zondag een geplande aanval op Iran voorlopig af te blazen, omdat Teheran en andere landen in het Midden-Oosten de Verenigde Staten zouden hebben gevraagd daarmee te wachten in afwachting van een akkoord.

Trumps uitspraken volgen op berichten in Amerikaanse media dat Washington en Israël nieuwe gezamenlijke aanvallen op Iran overwogen. CBS News meldde dat daarbij onder meer Iraanse olieraffinaderijen en elektriciteitscentrales als doelwit in beeld waren.

Brentolie, de maatstaf voor olie uit onder meer het Midden-Oosten, werd maandagochtend ruim 5 procent goedkoper op 83,23 dollar per vat. In juli klom de prijs voor Brentolie nog tot boven 100 dollar per vat door het weer opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie zakte ruim 6 procent in prijs tot onder de 80 dollar per vat.

Dieselprijs

Door de prijsdaling op de oliemarkt zullen de prijzen aan de pomp mogelijk dalen. Eind vorige week werd tanken aan de Nederlandse pomp al iets goedkoper door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor een liter benzine momenteel 2,621 euro. Daarmee raakt het record uit mei van 2,646 euro per liter weer iets verder uit beeld.

Diesel kost met 2,654 euro per liter meer dan een liter benzine. De dieselprijs stijgt al langer harder dan die van benzine, wat mede komt doordat er meer diesel werd geïmporteerd vanuit het Midden-Oosten. De adviesprijzen worden doorgaans alleen langs de snelweg gevraagd.

Meer uit Financieel

ABN AMRO rondt overname branchegenoot NIBC af

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft de overname van zijn kleinere Nederlandse branchegenoot NIBC afgerond, maakt de bank maandag bekend. Vorig jaar november meldde ABN AMRO al die financiële instelling te willen overnemen en afgelopen maart gaf de Autoriteit Consument & Markt (ACM) daarvoor toestemming.

1 uur geleden
PostNL bezorgt minder pakketjes, vooral minder uit Azië

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft in de eerste helft van het jaar minder pakketjes bezorgd. Volgens de onderneming is dat mede het gevolg van zwakke consumentenbestedingen. Daarbij zakte het internationale volume, vooral van Aziatische webshops, met bijna 15 procent.

1 uur geleden
Grootste productiestijging Nederlandse industrie in jaren

ZEIST (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie groeide in juli in het hoogste tempo sinds februari 2022. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Verder bleven Nederlandse fabrikanten last houden van het conflict in het Midden-Oosten, dat de toeleveringsketens verstoorde en kosten verder onder druk zette.

1 uur geleden
Detailhandel zet bijna 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in juni meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 2,9 procent, na een stijging van 3,4 procent in mei. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,5 procent hoger dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Bloomberg: oliekartel OPEC+ eens over verhoging productiequota

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen van OPEC+ hebben ingestemd met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen bij het oliekartel tegen persbureau Bloomberg.

20 uur geleden
Staking cabinepersoneel bij Canadese vliegmaatschappij WestJet

CALGARY (ANP/BLOOMBERG) - Het cabinepersoneel van de Canadese luchtvaartmaatschappij WestJet is zondag begonnen met een staking in een geschil over lonen. WestJet is de op een na grootste vliegmaatschappij van Canada. Door de staking zijn honderden vluchten geschrapt.

20 uur geleden
Chinees BYD verkoopt meer auto's, verkoopdoel 2026 een uitdaging

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.

1 dag geleden