Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieprijs stijgt naar hoogste niveau van dit jaar

Olieprijs stijgt naar hoogste niveau van dit jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is woensdag gestegen naar het hoogste niveau van dit jaar. Daarmee wordt de opmars van de afgelopen tijd doorgezet, na een flinke dip in maart. De prijs wordt vooral gestuwd door de productiebeperkingen van oliekartel OPEC+. Ook zijn de zorgen over een economische recessie in de Verenigde Staten wat naar de achtergrond verdwenen.

De prijs van een vat Amerikaanse WTI-olie (van 159 liter) steeg ruim 2 procent tot 83,25 dollar. Brentolie, de maatstaf voor olie uit onder meer Europa en het Midden-Oosten, werd 1,9 procent duurder op 87,26 dollar per vat.

In maart daalde de olieprijs nog naar het laagste niveau in vijftien maanden vanwege de onrust op de beurzen door de problemen in de bankensector. Om de prijzen te stutten heeft oliekartel OPEC+ besloten tot een verdere verlaging van de productie. Ook heeft Rusland de olie-export verminderd. Daarnaast wordt gerekend op een flinke toename van de vraag vanuit China door de heropening van de economie na het schrappen van het strikte coronabeleid in het land.

Economische tegenwind

Verder bleek woensdag dat de inflatie in de VS is afgezwakt. Daardoor kan de Amerikaanse centrale bank het kalmer aan gaan doen met het verhogen van de rente. Dat is weer gunstig voor de olievraag omdat een hogere rente zorgt voor economische tegenwind.

De prijzen aan de pomp zijn ook aan het stijgen. Vorige week steeg de Nederlandse adviesprijs voor een liter benzine weer tot boven de 2 euro, aldus consumentencollectief UnitedConsumers.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

1 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

2 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

3 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

3 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

4 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

5 uur geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

6 uur geleden