Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliehandelaren verwachten dat OPEC productie opvoert

Oliehandelaren verwachten dat OPEC productie opvoert

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een groot deel van de oliewereld is het erover eens dat de productie van het aantal vaten moet worden opgeschroefd, meldt persbureau Bloomberg. De olieprijzen zijn terug op het niveau van voor de coronapandemie en de wereldwijde voorraad daalt in het hoogste tempo in twintig jaar. Daar komt bij dat olieraffinaderijen in de Amerikaanse staat Texas door ijzige kou stil hebben gelegen.

Oliekartel OPEC en Rusland komen deze week bijeen en maken dan mogelijk productieverlagingen van vorig jaar ongedaan. Zeker is dat niet omdat vooral Saudi-Arabië er bij andere producenten op aandringt voorzichtig te blijven vanwege de aanhoudende dreiging van de coronacrisis. Door de coronapandemie kelderde de vraag naar olie in 2020. Als OPEC niet besluit om de productie te verhogen kan dat leiden tot een stijging van de olieprijzen.

In januari kwam Saudi-Arabië, de grootste olie-exporteur ter wereld, nog met het verrassende nieuws de eigen productie in februari en maart met 1 miljoen vaten per dag te verlagen. Deze week wordt ook duidelijk of de Saudi's vanaf april weer meer willen gaan oppompen.

Meer uit Financieel

JPMorgan Chase-baas waarschuwt voor complexe risico's door oorlog

NEW YORK (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict zorgen voor een "toenemend complexe set aan risico's" voor de economie. Dat meldt topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase in een toelichting op de kwartaalcijfers van de grootste bank van de Verenigde Staten. Dimon zegt wel dat de Amerikaanse economie weerbaar blijft.

40 minuten geleden
Luchtvaart dringt in Brussel aan op crisismaatregelen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Europese luchtvaartmaatschappijen roepen Brussel op noodmaatregelen te nemen om de schade van de oorlog met Iran aan te pakken. De sector kampt met wijdverbreide luchtruimsluitingen en groeiende zorgen over tekorten aan vliegtuigbrandstof.

1 uur geleden
Vooruitzichten financiële stabiliteit op code oranje, zegt FSC

DEN HAAG (ANP) - De vooruitzichten voor de stabiliteit van het Nederlandse financiële stelsel staan op code oranje. Dat meldt het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), dat bestaat uit vertegenwoordigers van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), De Nederlandsche Bank (DNB) en het ministerie van Financiën.

2 uur geleden
Peter Gillis: kon pas in 2022 goede accountant vinden

DEN BOSCH (ANP) - Vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis zegt een tijd geen accountant te hebben gehad voor het indienen van belastingaangiften voor zijn bedrijf Oostappen Groep in 2020 en 2021. Tijdens de behandeling van de rechtszaak over vermeende belastingfraude over die jaren in de rechtbank in Den Bosch verklaarde hij dat de vaste accountant in 2020 afscheid van hem nam, maar dat hij twee jaar later pas een nieuwe had gevonden.

2 uur geleden
IEA rekent op sterkste daling olievraag sinds coronacrisis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar olie daalt in het tweede kwartaal het hardst sinds de coronapandemie, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Door de Iranoorlog zijn de prijzen voor olieproducten zo hard gestegen dat bepaalde landen en sectoren noodgedwongen hun verbruik verminderen.

3 uur geleden
Recordwinst voor Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordwinst geboekt, mede geholpen door een recordaantal passagiers op de luchthaven. De nettowinst bedroeg 25,2 miljoen euro, tegen 23,3 miljoen euro een jaar eerder. De omzet van Eindhoven Airport steeg met 4,5 procent tot 100,5 miljoen euro, aldus het dinsdag gepubliceerde jaarverslag.

3 uur geleden
OM verdenkt Peter Gillis ook van belastingfraude in 2020 en 2021

DEN BOSCH (ANP) - De problemen van vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis en zijn vakantieparken met de Belastingdienst zijn mogelijk groter dan eerder gedacht. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem ook van het niet op tijd doen van belastingaangifte in 2020 en 2021 voor zijn ondernemingen. Volgens het OM gaat het om een bedrag van 1 miljoen euro.

3 uur geleden