Oliedienstverlener SBM Offshore stijgt op Damrak na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme oliedienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen en werd opnieuw iets positiever over het resultaat dit jaar. Topman Øivind Tangen sprak van sterke prestaties en een toenemende activiteit in de belangrijkste markten van het bedrijf.
De verdere verhoging van de verwachting voor 2025 weerspiegelt volgens Tangen het vermogen van SBM Offshore om complexe projecten wereldwijd te blijven uitvoeren, ondanks de uitdagende economische en geopolitieke omstandigheden. Het aandeel won ruim 5 procent in de MidKap.
De algehele stemming op het Damrak was positief na het kleine verlies een dag eerder. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 973,25 punten. De MidKap won 1,2 procent tot 882,07 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. Londen daalde 0,2 procent na een tegenvallende groei van de Britse economie in het derde kwartaal.
Opluchting
Het einde van de shutdown van de Amerikaanse overheid zorgde voor enige opluchting op de beurzen. President Donald Trump ondertekende de wet die de federale overheid tot 30 januari financiert. Daarmee kwam officieel een einde aan een overheidssluiting van 43 dagen, de langste ooit. Beleggers hopen dat er nu weer snel Amerikaanse economische cijfers bekend worden gemaakt die door de sluiting waren uitgesteld. Een regeringswoordvoerder noemde het echter "onwaarschijnlijk" dat het belangrijke banenrapport en de inflatiecijfers voor oktober alsnog verschijnen.
Aegon klom 1,6 procent in de AEX na goed ontvangen resultaten. Volgens topman Lard Friese boekt de verzekeraar goede vooruitgang met de transformatie van de activiteiten. Transamerica, de grootste divisie van Aegon, bouwde het distributienetwerk verder uit. Ook de vermogensbeheertak en de internationale activiteiten bleven groeien. Tijdens de beleggersdag op 10 december zal Aegon een update geven over de strategie en financiële doelen. Ook besluit het bedrijf dan of het hoofdkantoor naar de Verenigde Staten wordt verplaatst.
Techinvesteerder Prosus en chipmachinemaker ASML waren de sterkste stijgers in de AEX, met winsten van ruim 2 procent. Postkluisjesbedrijf InPost sloot de rij met een min van 2,9 procent. Shell (min 1,2 procent) noteerde ex-dividend. Dat betekent dat het aandeel van het olieconcern geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) ziet mogelijke risico's bij de inzet van kunstmatige intelligentie door incassobureaus, omdat die steeds vaker algoritmes en AI gebruiken. Volgens de AP gaat het werk sneller, maar zijn er risico's op onjuiste beslissingen, discriminatie en ongelijke behandeling.
30 minuten geledenHELSINKI (ANP/RTR) - De Finse politie is donderdag een strafrechtelijk onderzoek gestart naar mogelijke overtredingen van de milieuwetgeving op de bouwplaats van een gepland datacenter van Google in het noorden van Finland.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het proces voor de opvolging van de president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde begint direct. Dat meldt voorzitter van de EU-leiders António Costa vlak na Lagardes aankondiging om voortijdig haar taak neer te leggen op 7 februari.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van boekingsplatform Booking.com heeft een nederlaag geleden in de rechtbank in Amsterdam rond de massaclaim tegen het bedrijf. De Consumentenbond en Stichting Consumenten Competition Claims (CCC) willen dat het Amerikaanse Booking Holdings en het in Singapore gevestigde zusterplatform Agoda ook onder de claimzaak vallen. De rechtbank Amsterdam heeft deze week bepaald bevoegd te zijn om ook de buitenlandse bedrijven mee te nemen in de claimzaak.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - President van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde treedt voor het einde van haar termijn terug. Dat meldt de Europese Centrale Bank. Lagarde legt op 7 februari haar taken neer. Haar termijn zou eigenlijk in oktober volgend jaar aflopen. Voormalig president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt al langer genoemd als een van de mogelijke opvolgers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minder huurders van woningcorporaties hadden vorig jaar een huurachterstand. Dat meldt corporatiekoepel Aedes. Het aantal gedwongen uithuiszettingen nam wel iets toe.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn winst bijna verdubbeld. Het Zweedse bedrijf, een van de grootste energieleveranciers in Nederland, profiteerde van hogere elektriciteitsprijzen. Ook leverde windenergie een grotere bijdrage aan de winst. Wel viel de omzet lager uit.
2 uur geleden