Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliedienstverlener SBM Offshore stijgt op Damrak na resultaten

Oliedienstverlener SBM Offshore stijgt op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme oliedienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen en werd opnieuw iets positiever over het resultaat dit jaar. Topman Øivind Tangen sprak van sterke prestaties en een toenemende activiteit in de belangrijkste markten van het bedrijf.

De verdere verhoging van de verwachting voor 2025 weerspiegelt volgens Tangen het vermogen van SBM Offshore om complexe projecten wereldwijd te blijven uitvoeren, ondanks de uitdagende economische en geopolitieke omstandigheden. Het aandeel won ruim 5 procent in de MidKap.

De algehele stemming op het Damrak was positief na het kleine verlies een dag eerder. De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 973,25 punten. De MidKap won 1,2 procent tot 882,07 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,7 procent. Londen daalde 0,2 procent na een tegenvallende groei van de Britse economie in het derde kwartaal.

Opluchting

Het einde van de shutdown van de Amerikaanse overheid zorgde voor enige opluchting op de beurzen. President Donald Trump ondertekende de wet die de federale overheid tot 30 januari financiert. Daarmee kwam officieel een einde aan een overheidssluiting van 43 dagen, de langste ooit. Beleggers hopen dat er nu weer snel Amerikaanse economische cijfers bekend worden gemaakt die door de sluiting waren uitgesteld. Een regeringswoordvoerder noemde het echter "onwaarschijnlijk" dat het belangrijke banenrapport en de inflatiecijfers voor oktober alsnog verschijnen.

Aegon klom 1,6 procent in de AEX na goed ontvangen resultaten. Volgens topman Lard Friese boekt de verzekeraar goede vooruitgang met de transformatie van de activiteiten. Transamerica, de grootste divisie van Aegon, bouwde het distributienetwerk verder uit. Ook de vermogensbeheertak en de internationale activiteiten bleven groeien. Tijdens de beleggersdag op 10 december zal Aegon een update geven over de strategie en financiële doelen. Ook besluit het bedrijf dan of het hoofdkantoor naar de Verenigde Staten wordt verplaatst.

Techinvesteerder Prosus en chipmachinemaker ASML waren de sterkste stijgers in de AEX, met winsten van ruim 2 procent. Postkluisjesbedrijf InPost sloot de rij met een min van 2,9 procent. Shell (min 1,2 procent) noteerde ex-dividend. Dat betekent dat het aandeel van het olieconcern geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode.

Meer uit Financieel

Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

3 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

4 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

5 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

7 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

7 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

7 uur geleden