Oliebedrijven trekken aandacht op wisselvallig Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag wisselend aan de nieuwe handelsweek begonnen. Daarbij reikte de Dow-Jonesindex opnieuw hoger, terwijl de S&P 500 en techbeurs Nasdaq inleverden. Veel aandacht was er voor olie nu een belangrijke pijplijn naar de Amerikaanse oostkust stilligt vanwege een hack.
Het bedrijf Colonial Pipelines werd eind vorige week gehackt en zette daarop een aantal systemen ter voorzorg uit. Daardoor kwam de oliedistributie stil te liggen en het is nog onduidelijk hoe lang dit gaat duren. De belangrijkste pijplijn van Colonial voert normaal gesproken 45 procent van de benzine, diesel en kerosine voor het oosten van de Verenigde Staten aan. Als de pijplijn nog enkele dagen afgesloten blijft, kunnen er verstoringen optreden.
De olieprijzen gingen opnieuw omhoog. Zo werd een vat Amerikaanse olie 0,8 procent duurder op 65,39 dollar. Brentolie verruilde voor 68,89 dollar per vat van eigenaar, een stijging van 0,9 procent. Oliefondsen als Marathon, ExxonMobil en Chevron gingen tot 2,7 procent omhoog.
BioNTech
De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel op Wall Street 0,6 procent hoger op 34.972 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 0,1 procent tot 4228 punten. De Nasdaq ging 1,2 procent omlaag naar 13.593 punten.
Verder steeg biotechnologiebedrijf BioNTech en wel met haast 5 procent. Die onderneming verhoogde zijn omzetverwachting als gevolg van de enorme vraag naar zijn coronavaccin. Ook sloot het Duitse bedrijf, dat ook een notering heeft in New York, een samenwerkingsverband met het Chinese Fosun Pharma. Dat bedrijf was tot nu toe alleen distributiepartner maar BioNTech en Fosun gaan nu ook vaccins produceren in China.
Luchtvaartmaatschappijen
Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen kregen vanuit de politiek de oproep om mensen hun geboekte reizen die door corona niet door konden gaan, terug te betalen. Dat zou een gezamenlijke kostenpost van 10 miljard dollar kunnen betekenen. Delta Air Lines, American Airlines en Southwest Airlines dikten desondanks tot 0,7 procent aan.
Vleesverwerker Tyson Foods (min 2,3 procent) deed het in het afgelopen kwartaal beter dan verwacht en verhoogde zijn omzetverwachting. Met name de rundvleessector krabbelde op. Batterijenproducent Energizer overtrof ook de verwachtingen van de markt. Het aandeel verloor niettemin 2 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.
5 uur geleden