Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliebedrijven trekken aandacht op wisselvallig Wall Street

Oliebedrijven trekken aandacht op wisselvallig Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag wisselend aan de nieuwe handelsweek begonnen. Daarbij reikte de Dow-Jonesindex opnieuw hoger, terwijl de S&P 500 en techbeurs Nasdaq inleverden. Veel aandacht was er voor olie nu een belangrijke pijplijn naar de Amerikaanse oostkust stilligt vanwege een hack.

Het bedrijf Colonial Pipelines werd eind vorige week gehackt en zette daarop een aantal systemen ter voorzorg uit. Daardoor kwam de oliedistributie stil te liggen en het is nog onduidelijk hoe lang dit gaat duren. De belangrijkste pijplijn van Colonial voert normaal gesproken 45 procent van de benzine, diesel en kerosine voor het oosten van de Verenigde Staten aan. Als de pijplijn nog enkele dagen afgesloten blijft, kunnen er verstoringen optreden.

De olieprijzen gingen opnieuw omhoog. Zo werd een vat Amerikaanse olie 0,8 procent duurder op 65,39 dollar. Brentolie verruilde voor 68,89 dollar per vat van eigenaar, een stijging van 0,9 procent. Oliefondsen als Marathon, ExxonMobil en Chevron gingen tot 2,7 procent omhoog.

BioNTech

De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel op Wall Street 0,6 procent hoger op 34.972 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 0,1 procent tot 4228 punten. De Nasdaq ging 1,2 procent omlaag naar 13.593 punten.

Verder steeg biotechnologiebedrijf BioNTech en wel met haast 5 procent. Die onderneming verhoogde zijn omzetverwachting als gevolg van de enorme vraag naar zijn coronavaccin. Ook sloot het Duitse bedrijf, dat ook een notering heeft in New York, een samenwerkingsverband met het Chinese Fosun Pharma. Dat bedrijf was tot nu toe alleen distributiepartner maar BioNTech en Fosun gaan nu ook vaccins produceren in China.

Luchtvaartmaatschappijen

Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen kregen vanuit de politiek de oproep om mensen hun geboekte reizen die door corona niet door konden gaan, terug te betalen. Dat zou een gezamenlijke kostenpost van 10 miljard dollar kunnen betekenen. Delta Air Lines, American Airlines en Southwest Airlines dikten desondanks tot 0,7 procent aan.

Vleesverwerker Tyson Foods (min 2,3 procent) deed het in het afgelopen kwartaal beter dan verwacht en verhoogde zijn omzetverwachting. Met name de rundvleessector krabbelde op. Batterijenproducent Energizer overtrof ook de verwachtingen van de markt. Het aandeel verloor niettemin 2 procent.

Meer uit Financieel

Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

7 uur geleden
FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

10 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

13 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

14 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

16 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

18 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

21 uur geleden