Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliebedrijven en luchtvaartsector zetten Nikkei flink lager

Oliebedrijven en luchtvaartsector zetten Nikkei flink lager

TOKIO (ANP) - De Japanse oliebedrijven gingen woensdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Tokio. De nieuwe en strengere lockdowns in Europa vanwege snel oplopende coronabesmettingen wakkerden de zorgen aan over het wereldwijde economische herstel van de coronacrisis. Het vooruitzicht van langere lockdowns drukt ook de vraag naar olie, wat leidt tot lagere olieprijzen. Ook de luchtvaartmaatschappijen kregen opnieuw rake klappen door de vrees voor een trager herstel van het vliegverkeer.

De Nikkei in Tokio eindigde 2 procent lager op 28.405,52 punten. Het was de vierde verliesdag op rij. Inpex, de grootste olieproducent van Japan, en luchtvaartmaatschappij ANA Holdings raakten bijna 6 procent kwijt. Tokyo Electron en Screen Holdings wonnen 5 procent en 1,7 procent. Zakenkrant Nikkei meldde dat de twee chipbedrijven met de Japanse overheid gaan samenwerken in een project om te investeren in binnenlandse productiefaciliteiten voor de nieuwe generatie van chips.

Nikon dikte ruim 6 procent aan. Beleggers verwachten dat de Japanse producent van optische en elektronische apparatuur zal profiteren van de plannen van de Amerikaanse chipmaker Intel om zijn productie op te schroeven. Intel gaat 20 miljard dollar investeren in onder meer nieuwe fabrieken in de Amerikaanse staat Arizona. De investeringen moeten Intel helpen om beter te concurreren met rivalen als het Taiwanese TSMC (min 3 procent) en het Zuid-Koreaanse Samsung (min 0,9 procent).

De Hang Seng-index in Hongkong leverde tussentijds 2,2 procent in. Fosun Pharma, de Chinese partner van farmaceuten Pfizer en BioNTech, zakte bijna 5 procent na het nieuws dat Hongkong en Macau tijdelijk zijn gestopt met het inenten met coronavaccins van Pfizer/BioNTech vanwege defecten aan de flesjes. Geely zette de koersval voort en kelderde 8 procent. De Chinese autofabrikant kwam een dag eerder al met tegenvallende jaarresultaten. Het grote Chinese internetconcern Tencent, dat na de slotbel in Hongkong de cijfers bekend zal maken, daalde dik 1 procent.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

11 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

11 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

12 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

13 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

15 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

18 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

18 uur geleden