Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliebedrijven en luchtvaartsector zetten Nikkei flink lager

Oliebedrijven en luchtvaartsector zetten Nikkei flink lager

TOKIO (ANP) - De Japanse oliebedrijven gingen woensdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Tokio. De nieuwe en strengere lockdowns in Europa vanwege snel oplopende coronabesmettingen wakkerden de zorgen aan over het wereldwijde economische herstel van de coronacrisis. Het vooruitzicht van langere lockdowns drukt ook de vraag naar olie, wat leidt tot lagere olieprijzen. Ook de luchtvaartmaatschappijen kregen opnieuw rake klappen door de vrees voor een trager herstel van het vliegverkeer.

De Nikkei in Tokio eindigde 2 procent lager op 28.405,52 punten. Het was de vierde verliesdag op rij. Inpex, de grootste olieproducent van Japan, en luchtvaartmaatschappij ANA Holdings raakten bijna 6 procent kwijt. Tokyo Electron en Screen Holdings wonnen 5 procent en 1,7 procent. Zakenkrant Nikkei meldde dat de twee chipbedrijven met de Japanse overheid gaan samenwerken in een project om te investeren in binnenlandse productiefaciliteiten voor de nieuwe generatie van chips.

Nikon dikte ruim 6 procent aan. Beleggers verwachten dat de Japanse producent van optische en elektronische apparatuur zal profiteren van de plannen van de Amerikaanse chipmaker Intel om zijn productie op te schroeven. Intel gaat 20 miljard dollar investeren in onder meer nieuwe fabrieken in de Amerikaanse staat Arizona. De investeringen moeten Intel helpen om beter te concurreren met rivalen als het Taiwanese TSMC (min 3 procent) en het Zuid-Koreaanse Samsung (min 0,9 procent).

De Hang Seng-index in Hongkong leverde tussentijds 2,2 procent in. Fosun Pharma, de Chinese partner van farmaceuten Pfizer en BioNTech, zakte bijna 5 procent na het nieuws dat Hongkong en Macau tijdelijk zijn gestopt met het inenten met coronavaccins van Pfizer/BioNTech vanwege defecten aan de flesjes. Geely zette de koersval voort en kelderde 8 procent. De Chinese autofabrikant kwam een dag eerder al met tegenvallende jaarresultaten. Het grote Chinese internetconcern Tencent, dat na de slotbel in Hongkong de cijfers bekend zal maken, daalde dik 1 procent.

Meer uit Financieel

Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

2 uur geleden
Duizenden boeren in Brussel verwacht voor demonstratie EU-top

BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.

4 uur geleden
Vuurwerkbranche stevent af op 20 procent meer verkoop dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

5 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI investeert in uitbreiding in Almere

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.

5 uur geleden
Aandelen Oracle omlaag na nieuws over afketsen datacenterdeal

NEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.

5 uur geleden
Ondernemingskamer beslist voor jaareinde over bestuurscrisis FNV

AMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer beslist nog voor het einde van het jaar of Lodewijk Asscher en Ton Heerts verder kunnen gaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. Tijdens een zitting op woensdag bleek er nog geen overeenstemming tussen de twee tijdelijke toezichthouders en het ledenparlement van de grootste bond van Nederland. Daarom zien de rechters bij het gerechtshof in Amsterdam zich genoodzaakt zelf een knoop door te hakken.

6 uur geleden
Warner Bros. wil dat aandeelhouders bod van Paramount afwijzen

NEW YORK (ANP) - Het bestuur van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery wil dat het laatste overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance wordt afgewezen. Het concern heeft woensdag een brief gepubliceerd waarin het bestuur aandeelhouders aanraadt niet akkoord te gaan met het voorstel van Paramount van 108,4 miljard dollar (92,6 miljard euro).

8 uur geleden