Oliebedrijf BP ziet in korte tijd opnieuw topbestuurder opstappen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het grote Britse olie- en gasconcern BP ziet binnen enkele weken opnieuw een topbestuurder vertrekken. Nu gaat het om het hoofd van de Amerikaanse activiteiten van BP die weggaat. Eerder deze maand stapte al topman Bernard Looney onverwacht op vanwege relaties met collega's bij BP in het verleden.
Volgens BP heeft president David Lawler van de activiteiten in de Verenigde Staten aangegeven zijn carrière buiten het bedrijf te willen voortzetten. Lawler heeft negen jaar gewerkt voor BP. Het olieconcern heeft al een opvolger benoemd. Onder leiding van Lawler heeft BP grote investeringen gedaan in schalievelden in de VS.
Looney vertrok op 12 september per direct bij BP vanwege de relaties met collega's. Volgens zakenkrant Financial Times zou hij ook vrouwen met wie hij relaties had hebben gepromoveerd. De topman is op tijdelijke basis vervangen door Murray Auchincloss die daarvoor financieel directeur was. BP is nu op zoek naar een vaste opvolger voor Looney die sinds begin 2020 aan het hoofd van het bedrijf stond.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein heeft in het tweede kwartaal minder omzet behaald in Europa. De verkopen daalden volgens het Chinese bedrijf onder meer vanwege teruggeschroefde uitgaven aan onlineadvertenties, vooruitlopend op de veranderende regels voor invoerrechten in de Europese Unie.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag met verliezen begonnen aan de nieuwe handelsweek. Dat kwam onder meer door hernieuwde zorgen bij beleggers dat de inflatie verder wordt aangejaagd nu de olieprijzen weer stijgen. Daarnaast zijn beurshandelaren voorzichtig in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen.
5 uur geleden