Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olie-industrie Guyana helpt SBM Offshore aan recordresultaten

Olie-industrie Guyana helpt SBM Offshore aan recordresultaten

SCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse maritiem dienstverlener SBM Offshore heeft vorig jaar afgesloten met recordresultaten, mede geholpen door de opkomende olie-industrie in Guyana. Na olievondsten voor de kust van dit buurland van Suriname verkocht SBM Offshore groot materieel voor het oppompen en opslaan van olie op zee.

SBM Offshore leverde vorig jaar onder andere een drijvend productie- en opslagplatform op voor de oliewinning voor de Guyaanse kust. In hetzelfde land haalde het bedrijf een tienjarig onderhoudscontract binnen en werkt het bedrijf aan het ontwerp van nog een drijvend productieplatform, ook wel FPSO genoemd.

Dankzij de klussen voor de groeiende olie-industrie in Guyana, waar in 2015 de eerste grote olievondst werd gedaan, voerde SBM Offshore de omzet met 38 procent op tot 4,5 miljard dollar. De winst voor aftrek van belastingen, rentes en afschrijvingen steeg met 31 procent tot 1,3 miljard dollar. De nettowinst kwam uit op 524 miljoen dollar, ruim het viervoudige van een jaar eerder.

Onder ede

Topman Bruno Chabas, die zijn functie in april na twaalf jaar neerlegt, blikte hoopvol vooruit bij zijn laatste toelichting op de jaarcijfers. Hij hoopt dat de techniek van SBM Offshore ook voor bijvoorbeeld windenergie of waterstof kan worden gebruikt. De huidige operationeel topman van SBM Offshore, de Noor Øivind Tangen, volgt Chabas op.

In de jaren dat Chabas SBM Offshore leidde, trof het bedrijf schikkingen van omgerekend honderden miljoenen euro's in de Verenigde Staten, Nederland en Brazilië om smeergeldaffaires uit het verleden. In dat laatste land mocht het bedrijf ook een tijdlang geen zaken meer doen met staatsoliebedrijf Petrobras, dat een belangrijke klant was. Chabas bestreed onder ede aantijgingen dat hij de corruptie doelbewust wilde verdoezelen.

Meer uit Financieel

Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

14 minuten geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

27 minuten geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

53 minuten geleden
Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

1 uur geleden
G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

2 uur geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

2 uur geleden
Live Nation treft schikking met VS over Ticketmaster

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.

2 uur geleden