Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olie-industrie Guyana helpt SBM Offshore aan recordresultaten

Olie-industrie Guyana helpt SBM Offshore aan recordresultaten

SCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse maritiem dienstverlener SBM Offshore heeft vorig jaar afgesloten met recordresultaten, mede geholpen door de opkomende olie-industrie in Guyana. Na olievondsten voor de kust van dit buurland van Suriname verkocht SBM Offshore groot materieel voor het oppompen en opslaan van olie op zee.

SBM Offshore leverde vorig jaar onder andere een drijvend productie- en opslagplatform op voor de oliewinning voor de Guyaanse kust. In hetzelfde land haalde het bedrijf een tienjarig onderhoudscontract binnen en werkt het bedrijf aan het ontwerp van nog een drijvend productieplatform, ook wel FPSO genoemd.

Dankzij de klussen voor de groeiende olie-industrie in Guyana, waar in 2015 de eerste grote olievondst werd gedaan, voerde SBM Offshore de omzet met 38 procent op tot 4,5 miljard dollar. De winst voor aftrek van belastingen, rentes en afschrijvingen steeg met 31 procent tot 1,3 miljard dollar. De nettowinst kwam uit op 524 miljoen dollar, ruim het viervoudige van een jaar eerder.

Onder ede

Topman Bruno Chabas, die zijn functie in april na twaalf jaar neerlegt, blikte hoopvol vooruit bij zijn laatste toelichting op de jaarcijfers. Hij hoopt dat de techniek van SBM Offshore ook voor bijvoorbeeld windenergie of waterstof kan worden gebruikt. De huidige operationeel topman van SBM Offshore, de Noor Øivind Tangen, volgt Chabas op.

In de jaren dat Chabas SBM Offshore leidde, trof het bedrijf schikkingen van omgerekend honderden miljoenen euro's in de Verenigde Staten, Nederland en Brazilië om smeergeldaffaires uit het verleden. In dat laatste land mocht het bedrijf ook een tijdlang geen zaken meer doen met staatsoliebedrijf Petrobras, dat een belangrijke klant was. Chabas bestreed onder ede aantijgingen dat hij de corruptie doelbewust wilde verdoezelen.

Meer uit Financieel

Saudische olie-export op hoogste niveau in ruim drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabië uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.

13 minuten geleden
Gasunie en Duitse netbeheerders werken aan waterstofverbinding

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse Gasunie en de Duitse netbeheerders Open Grid Europe en Thyssengas gaan samen een waterstofverbinding tussen Nederland en Duitsland ontwikkelen. De waterstofnetwerken van beide landen worden met elkaar verbonden. Dat willen ze rond 2031 realiseren, staat in een overeenkomst die ze hebben getekend.

21 minuten geleden
Bedrijvigheid in eurozone krimpt door oorlog in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - De economische activiteit in de eurozone is in mei verder gekrompen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global wordt vooral de dienstensector, de belangrijkste motor van de economie van het eurogebied, hard getroffen door de stijging van de kosten van het levensonderhoud door de oorlog.

33 minuten geleden
FNV: meer transparantie essentieel tegen loonongelijkheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt dat met het wetsvoorstel dat meer inzicht in loonverschillen regelt een "belangrijke stap" is gezet in "de strijd tegen de loonkloof tussen mannen en vrouwen". Volgens de vakbond is meer transparantie essentieel om loonongelijkheid te bestrijden.

45 minuten geleden
'Zonalert' geeft Zeeuwen advies over stroomgebruik bij pieken

MIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.

1 uur geleden
Loonkloof moet inzichtelijk worden voor collega's

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.

2 uur geleden
Pensioenfonds ABP wil 2000 starters- en studentenwoningen bouwen

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.

2 uur geleden