Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olie-industrie Guyana helpt SBM Offshore aan recordresultaten

Olie-industrie Guyana helpt SBM Offshore aan recordresultaten

SCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse maritiem dienstverlener SBM Offshore heeft vorig jaar afgesloten met recordresultaten, mede geholpen door de opkomende olie-industrie in Guyana. Na olievondsten voor de kust van dit buurland van Suriname verkocht SBM Offshore groot materieel voor het oppompen en opslaan van olie op zee.

SBM Offshore leverde vorig jaar onder andere een drijvend productie- en opslagplatform op voor de oliewinning voor de Guyaanse kust. In hetzelfde land haalde het bedrijf een tienjarig onderhoudscontract binnen en werkt het bedrijf aan het ontwerp van nog een drijvend productieplatform, ook wel FPSO genoemd.

Dankzij de klussen voor de groeiende olie-industrie in Guyana, waar in 2015 de eerste grote olievondst werd gedaan, voerde SBM Offshore de omzet met 38 procent op tot 4,5 miljard dollar. De winst voor aftrek van belastingen, rentes en afschrijvingen steeg met 31 procent tot 1,3 miljard dollar. De nettowinst kwam uit op 524 miljoen dollar, ruim het viervoudige van een jaar eerder.

Onder ede

Topman Bruno Chabas, die zijn functie in april na twaalf jaar neerlegt, blikte hoopvol vooruit bij zijn laatste toelichting op de jaarcijfers. Hij hoopt dat de techniek van SBM Offshore ook voor bijvoorbeeld windenergie of waterstof kan worden gebruikt. De huidige operationeel topman van SBM Offshore, de Noor Øivind Tangen, volgt Chabas op.

In de jaren dat Chabas SBM Offshore leidde, trof het bedrijf schikkingen van omgerekend honderden miljoenen euro's in de Verenigde Staten, Nederland en Brazilië om smeergeldaffaires uit het verleden. In dat laatste land mocht het bedrijf ook een tijdlang geen zaken meer doen met staatsoliebedrijf Petrobras, dat een belangrijke klant was. Chabas bestreed onder ede aantijgingen dat hij de corruptie doelbewust wilde verdoezelen.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

10 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

13 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

15 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

1 dag geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden