Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olie- en gasconcern BP lager op Londense beurs na waarschuwing

Olie- en gasconcern BP lager op Londense beurs na waarschuwing

AMSTERDAM (ANP) - BP kreeg op de beurs in Londen een flinke tik te verwerken. Het Britse olie- en gasconcern gaf aan een tegenvallend kwartaal achter de rug te hebben. Door zwakkere raffinagemarges wordt de winst in het tweede kwartaal gedrukt. Het resultaat uit oliehandel zal naar verwachting ook zwak zijn na een sterk eerste kwartaal.

BP verwacht daarnaast een flinke afboeking te moeten doen, doordat de raffinaderij bij de Duitse stad Gelsenkirchen minder waard is geworden. Het aandeel noteerde bij het slot 4,3 procent lager. Ook Shell had last van de waarschuwing van de Britse concurrent en verloor in Amsterdam 0,3 procent.

De Europese beursgraadmeters kleurden dinsdag bij het slot rood. Beleggers beraden zich over de politieke instabiliteit in Frankrijk na de verkiezingsuitslag op zondag. De Franse CAC40-index sloot 1,6 procent lager. De AEX-index op het Damrak eindigde 0,2 procent lager op 930,70 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen, sloot 0,7 procent lager op 866,10 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt noteerden bij het slot minnen tot 1,3 procent.

Waarschuwing

Randstad eindigde 1,8 procent lager. Het uitzendconcern kampte met een waarschuwing van zijn branchegenoot PageGroup. Het Britse rekruteringsbedrijf waarschuwde voor tegenvallende resultaten in het tweede kwartaal door zwakkere marktomstandigheden en noteerde een min van 4 procent in Londen.

Dsm-firmenich voerde de stijgers in de AEX-index aan, met een plus van 1,7 procent. Verder boekten chipbedrijf ASMI, muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) en telecomconcern KPN koerswinsten tot 0,8 procent.

Overname

Heijmans zakte 1,2 procent. Het bouwconcern maakte de overname bekend van een kleinere branchegenoot in Brabant. Hiermee hoopt het bedrijf een sterkere positie te krijgen op de markt voor woningbouw in de regio Eindhoven, waar de vraag naar huizen de komende jaren groot is door de sterke groei van bedrijven als ASML en NXP.

Novo Nordisk zakte 1,9 procent in Kopenhagen. Beleggers verwerkten het nieuws dat uit nieuw wetenschappelijk onderzoek blijkt dat de behandeling van rivaal Eli Lilly leidt tot groter gewichtsverlies dan de medicijnen van de Deense medicijnfabrikant, meldt zakenzender CNBC.

De euro was 1,0812 dollar waard, tegen 1,0833 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 81,99 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 85,33 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

17 minuten geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

2 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

6 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

6 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

8 uur geleden