Olie- en gasconcern BP lager op Londense beurs na waarschuwing
AMSTERDAM (ANP) - BP kreeg op de beurs in Londen een flinke tik te verwerken. Het Britse olie- en gasconcern gaf aan een tegenvallend kwartaal achter de rug te hebben. Door zwakkere raffinagemarges wordt de winst in het tweede kwartaal gedrukt. Het resultaat uit oliehandel zal naar verwachting ook zwak zijn na een sterk eerste kwartaal.
BP verwacht daarnaast een flinke afboeking te moeten doen, doordat de raffinaderij bij de Duitse stad Gelsenkirchen minder waard is geworden. Het aandeel noteerde bij het slot 4,3 procent lager. Ook Shell had last van de waarschuwing van de Britse concurrent en verloor in Amsterdam 0,3 procent.
De Europese beursgraadmeters kleurden dinsdag bij het slot rood. Beleggers beraden zich over de politieke instabiliteit in Frankrijk na de verkiezingsuitslag op zondag. De Franse CAC40-index sloot 1,6 procent lager. De AEX-index op het Damrak eindigde 0,2 procent lager op 930,70 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen, sloot 0,7 procent lager op 866,10 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt noteerden bij het slot minnen tot 1,3 procent.
Waarschuwing
Randstad eindigde 1,8 procent lager. Het uitzendconcern kampte met een waarschuwing van zijn branchegenoot PageGroup. Het Britse rekruteringsbedrijf waarschuwde voor tegenvallende resultaten in het tweede kwartaal door zwakkere marktomstandigheden en noteerde een min van 4 procent in Londen.
Dsm-firmenich voerde de stijgers in de AEX-index aan, met een plus van 1,7 procent. Verder boekten chipbedrijf ASMI, muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) en telecomconcern KPN koerswinsten tot 0,8 procent.
Overname
Heijmans zakte 1,2 procent. Het bouwconcern maakte de overname bekend van een kleinere branchegenoot in Brabant. Hiermee hoopt het bedrijf een sterkere positie te krijgen op de markt voor woningbouw in de regio Eindhoven, waar de vraag naar huizen de komende jaren groot is door de sterke groei van bedrijven als ASML en NXP.
Novo Nordisk zakte 1,9 procent in Kopenhagen. Beleggers verwerkten het nieuws dat uit nieuw wetenschappelijk onderzoek blijkt dat de behandeling van rivaal Eli Lilly leidt tot groter gewichtsverlies dan de medicijnen van de Deense medicijnfabrikant, meldt zakenzender CNBC.
De euro was 1,0812 dollar waard, tegen 1,0833 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 81,99 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 85,33 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
3 uur geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
3 uur geledenSLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
5 uur geleden