Olie- en gasconcern BP lager op Londense beurs na waarschuwing
AMSTERDAM (ANP) - BP kreeg op de beurs in Londen een flinke tik te verwerken. Het Britse olie- en gasconcern gaf aan een tegenvallend kwartaal achter de rug te hebben. Door zwakkere raffinagemarges wordt de winst in het tweede kwartaal gedrukt. Het resultaat uit oliehandel zal naar verwachting ook zwak zijn na een sterk eerste kwartaal.
BP verwacht daarnaast een flinke afboeking te moeten doen, doordat de raffinaderij bij de Duitse stad Gelsenkirchen minder waard is geworden. Het aandeel noteerde bij het slot 4,3 procent lager. Ook Shell had last van de waarschuwing van de Britse concurrent en verloor in Amsterdam 0,3 procent.
De Europese beursgraadmeters kleurden dinsdag bij het slot rood. Beleggers beraden zich over de politieke instabiliteit in Frankrijk na de verkiezingsuitslag op zondag. De Franse CAC40-index sloot 1,6 procent lager. De AEX-index op het Damrak eindigde 0,2 procent lager op 930,70 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen, sloot 0,7 procent lager op 866,10 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt noteerden bij het slot minnen tot 1,3 procent.
Waarschuwing
Randstad eindigde 1,8 procent lager. Het uitzendconcern kampte met een waarschuwing van zijn branchegenoot PageGroup. Het Britse rekruteringsbedrijf waarschuwde voor tegenvallende resultaten in het tweede kwartaal door zwakkere marktomstandigheden en noteerde een min van 4 procent in Londen.
Dsm-firmenich voerde de stijgers in de AEX-index aan, met een plus van 1,7 procent. Verder boekten chipbedrijf ASMI, muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) en telecomconcern KPN koerswinsten tot 0,8 procent.
Overname
Heijmans zakte 1,2 procent. Het bouwconcern maakte de overname bekend van een kleinere branchegenoot in Brabant. Hiermee hoopt het bedrijf een sterkere positie te krijgen op de markt voor woningbouw in de regio Eindhoven, waar de vraag naar huizen de komende jaren groot is door de sterke groei van bedrijven als ASML en NXP.
Novo Nordisk zakte 1,9 procent in Kopenhagen. Beleggers verwerkten het nieuws dat uit nieuw wetenschappelijk onderzoek blijkt dat de behandeling van rivaal Eli Lilly leidt tot groter gewichtsverlies dan de medicijnen van de Deense medicijnfabrikant, meldt zakenzender CNBC.
De euro was 1,0812 dollar waard, tegen 1,0833 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 81,99 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 85,33 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
6 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiƫnt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
11 uur geleden