Oktoberfest van start met aangescherpte veiligheidsmaatregelen
MÜNCHEN (ANP) - In Duitsland begint het jaarlijkse Oktoberfest, een van de grootste volksfeesten ter wereld. Ieder jaar komen miljoenen mensen af op de grote biertenten in München, maar dit keer moeten zij rekening houden met extra veiligheidsmaatregelen. De autoriteiten hebben naar aanleiding van de aanslag in Solingen aangekondigd strenger te controleren bij de ingangen.
De bezoekers, die op de eerste dag vaak al vroeg in de ochtend aankomen, moeten dit jaar voor het eerst langs metaaldetectors voor ze het terrein van de Theresienwiese op mogen. Messen en glazen flessen zijn verboden, maar ook grote tassen mogen niet mee naar binnen. Er is veel politie aanwezig en rond het terrein zijn betonnen plantenbakken en verkeersbarrières geplaatst om aanvallen met voertuigen te voorkomen.
Volgens de Beierse minister van Binnenlandse Zaken Joachim Herrmann is er geen speciale dreiging geconstateerd voor het Oktoberfest, dat twee weken duurt. "We hebben alles gedaan wat we kunnen", zei de burgemeester van München Dieter Reiter. Hij mag om 12.00 uur het festival openen door de eerste tap in een biervat te slaan. Pas daarna mogen de andere tenten bier schenken.
Vorig jaar trok het Oktoberfest zo'n 7 miljoen bezoekers, vrijwel allemaal gekleed in traditionele lederhosen en dirndls. Er ging 7,4 miljoen liter bier doorheen. Pullen worden alleen per liter verkocht en kosten dit jaar 15 euro.
Meer uit Buitenland
ALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
54 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
2 uur geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
6 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
10 uur geleden