Officieel dodental Myanmar stijgt naar bijna 2900
SAGAING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de aardbeving in Myanmar is gestegen tot 2886, meldt de staatstelevisiezender MRTV. Het aantal gewonden is gestegen tot 4639 en 373 mensen worden vermist. Reddingswerkers hebben woensdag na vijf dagen een man levend uit het puin gehaald.
Myanmar is verwikkeld in een burgeroorlog. Een aantal partijen heeft de strijd tijdelijk gestaakt, maar het hoofd van de militaire junta zegt door te vechten. Verschillende VN-organisaties, mensenrechtenorganisaties en landen hadden opgeroepen de gevechten te beëindigen.
Woensdag werd nog een 26-jarige man uit het puin in de hoofdstad Naypyidaw gered. Een Turks-Myanmarees team haalde een medewerker onder het puin van een ingestort hotel vandaan.
Gevreesd wordt dat de slachtofferaantallen veel hoger liggen dan nu wordt gemeld. Hulpverleners hebben grote moeite om het gebied te bereiken, vooral omdat de junta dat niet toestaat. Ook journalisten komen er niet in.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
1 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.
2 uur geledenSOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
4 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
4 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
4 uur geleden