OESO verhoogt verwachting groei wereldeconomie
PARIJS (ANP/RTR) - De wereldeconomie zal, geholpen door de vaccinaties tegen het coronavirus en het grote economische steunpakket van de Amerikaanse overheid, dit jaar iets sterker groeien dan eerder gedacht. Dat zegt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO).
Volgens de OESO zal de wereldeconomie dit jaar nu met 5,8 procent groeien, terwijl in maart nog werd gerekend op een groei met 5,6 procent. Voor volgend jaar wordt een groei met 4,4 procent voorzien, van een eerder voorspelde 4 procent. De organisatie zegt dat de mondiale economie nu weer terug is op het niveau van voor de pandemie.
Wel zegt de OESO dat het herstel in de wereld van de coronacrisis ongelijk verloopt. In ontwikkelde landen waar vaccinatieprogramma's sneller verlopen en overheden met grote steunpakketten komen, gaat het herstel harder. In veel ontwikkelingslanden waar vaccinaties minder vlot gaan en er beperkte financiële middelen voor overheidssteun zijn, gaat het herstel langzamer, aldus de OESO.
De OESO denkt dat de Amerikaanse economie, 's werelds grootste, dit jaar met 6,9 procent zal groeien. Hier werd in maart gerekend op 6,5 procent. Voor China, de tweede economie van de wereld, wordt dit jaar nu een groei van 8,5 procent voorzien en voor de eurozone wordt op een plus van 4,3 procent gerekend.
De organisatie stelt dat er nog steeds risico's zijn voor het herstel van de coronacrisis, omdat een groot deel van de wereldbevolking nog niet is gevaccineerd en nieuwe uitbraken van het virus kunnen plaatsvinden door nieuwe coronavarianten. De OESO vindt dat het productietempo van vaccins en de distributie dringend moeten worden opgevoerd in de wereld.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Micron Technology behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Amerikaanse chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde van stijgende prijzen voor geheugenchips door krappe voorraden en een explosieve vraag vanuit datacenters voor kunstmatige intelligentie. Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien. Het aandeel Micron werd bijna 16 procent meer waard.
17 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland krijgt er volgend jaar waarschijnlijk 68.000 nieuwbouwwoningen bij, voorspelt ING. Dat is een lichte stijging in vergelijking met dit jaar, maar nog altijd te weinig om het doel van 100.000 woningen per jaar te halen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft staan op 2 procent. Het is de vierde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen Europese banken over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor het financieren van Oekraïne. Volgens de centrale bank worden Europese banken die daarbij betrokken zijn voor de rechter in Rusland gesleept voor schadevergoedingen aan de Russische staat.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verder verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 3,75 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet alsnog langer wacht met het volledig handhaven van de wet die schijnzelfstandigheid moet tegengaan. Werkgevers krijgen nu alleen een naheffing en nog geen boete als zij betrapt worden op de inzet van zzp'ers voor werk dat in loondienst gedaan moet worden. De Kamer wil dat dit nog een jaar zo blijft.
3 uur geleden