OESO verhoogt verwachting groei wereldeconomie
PARIJS (ANP/RTR) - De wereldeconomie zal, geholpen door de vaccinaties tegen het coronavirus en het grote economische steunpakket van de Amerikaanse overheid, dit jaar iets sterker groeien dan eerder gedacht. Dat zegt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO).
Volgens de OESO zal de wereldeconomie dit jaar nu met 5,8 procent groeien, terwijl in maart nog werd gerekend op een groei met 5,6 procent. Voor volgend jaar wordt een groei met 4,4 procent voorzien, van een eerder voorspelde 4 procent. De organisatie zegt dat de mondiale economie nu weer terug is op het niveau van voor de pandemie.
Wel zegt de OESO dat het herstel in de wereld van de coronacrisis ongelijk verloopt. In ontwikkelde landen waar vaccinatieprogramma's sneller verlopen en overheden met grote steunpakketten komen, gaat het herstel harder. In veel ontwikkelingslanden waar vaccinaties minder vlot gaan en er beperkte financiële middelen voor overheidssteun zijn, gaat het herstel langzamer, aldus de OESO.
De OESO denkt dat de Amerikaanse economie, 's werelds grootste, dit jaar met 6,9 procent zal groeien. Hier werd in maart gerekend op 6,5 procent. Voor China, de tweede economie van de wereld, wordt dit jaar nu een groei van 8,5 procent voorzien en voor de eurozone wordt op een plus van 4,3 procent gerekend.
De organisatie stelt dat er nog steeds risico's zijn voor het herstel van de coronacrisis, omdat een groot deel van de wereldbevolking nog niet is gevaccineerd en nieuwe uitbraken van het virus kunnen plaatsvinden door nieuwe coronavarianten. De OESO vindt dat het productietempo van vaccins en de distributie dringend moeten worden opgevoerd in de wereld.
Meer uit Financieel
GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Werknemers tussen de 25 en 45 jaar zitten vaker en langer ziek thuis, merkt de Arbo Unie. Tussen 2020, het eerste jaar van de coronapandemie in Nederland, en 2025 is het aantal meldingen van burn-outgerelateerde klachten onder deze groep volgens de arbodienstverlener verdubbeld. De gemiddelde duur van hun psychisch verzuim, bijvoorbeeld door een burn-out, is opgelopen tot richting een half jaar.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.
4 uur geleden