Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OESO: recordbedrag besteed aan ontwikkelingshulp in 2022

OESO: recordbedrag besteed aan ontwikkelingshulp in 2022

PARIJS (ANP/AFP) - Overheden hebben vorig jaar voor een recordbedrag aan ontwikkelingshulp besteed, mede door hoge kosten voor de opvang van vluchtelingen en steun aan Oekraïne. Dat meldde de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een rapport. In totaal steeg dat bedrag naar 204 miljard dollar (bijna 186 miljard euro). Dat was nog 186 miljard dollar in 2021.

Die stijging van bijna 14 procent is een van de grootste ooit gemeten door de OESO. Het steunbedrag zet nu al vier jaar op rij een nieuw record neer. Volgens de organisatie stegen de kosten voor de opvang en verwerking van vluchtelingen in de OESO-donorlanden zelf naar 29,3 miljard dollar, van 12,8 miljard dollar in 2021.

De uitgaven voor hulp aan Oekraïne vanwege de Russische invasie klommen naar meer dan 16 miljard dollar. Dat was nog maar 918 miljoen dollar een jaar eerder, aldus de denktank uit Parijs.

6,5 miljard dollar

De Verenigde Staten zijn de grootste verstrekker van ontwikkelingshulp met 55 miljard dollar, gevolgd door Duitsland, instellingen van de Europese Unie, Japan, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Canada. Daarna komt Nederland met 6,5 miljard dollar aan steun.

"De coronapandemie en de agressieoorlog van Rusland tegen Oekraïne hebben de wereldwijde instabiliteit, honger, en extreme armoede vergroot, waardoor decennia aan ontwikkelingsvooruitgang ongedaan is gemaakt, met name onder de armste en kwetsbaarste mensen", aldus secretaris-generaal Mathias Cormann van de OESO in het rapport.

Meer uit Financieel

IEA: verkoop elektrische auto's wereldwijd richting recordhoogte

PARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.

30 minuten geleden
Staking op komst bij Samsung, vrees voor economische gevolgen

SEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.

31 minuten geleden
Mercedes toont elektrische sportauto met geluid van brullende V8

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.

41 minuten geleden
EU bereikt voorlopig akkoord over afronding handelsakkoord met VS

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af ​​te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.

44 minuten geleden
Inflatie loopt verder op tot 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.

1 uur geleden
PwC: belastingbijdrage bedrijven groeit in verhouding harder

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.

5 uur geleden
Europese chipvraag stijgt, investeringen volgens sector onzeker

ZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.

7 uur geleden