Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OESO: recordbedrag besteed aan ontwikkelingshulp in 2022

OESO: recordbedrag besteed aan ontwikkelingshulp in 2022

PARIJS (ANP/AFP) - Overheden hebben vorig jaar voor een recordbedrag aan ontwikkelingshulp besteed, mede door hoge kosten voor de opvang van vluchtelingen en steun aan Oekraïne. Dat meldde de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een rapport. In totaal steeg dat bedrag naar 204 miljard dollar (bijna 186 miljard euro). Dat was nog 186 miljard dollar in 2021.

Die stijging van bijna 14 procent is een van de grootste ooit gemeten door de OESO. Het steunbedrag zet nu al vier jaar op rij een nieuw record neer. Volgens de organisatie stegen de kosten voor de opvang en verwerking van vluchtelingen in de OESO-donorlanden zelf naar 29,3 miljard dollar, van 12,8 miljard dollar in 2021.

De uitgaven voor hulp aan Oekraïne vanwege de Russische invasie klommen naar meer dan 16 miljard dollar. Dat was nog maar 918 miljoen dollar een jaar eerder, aldus de denktank uit Parijs.

6,5 miljard dollar

De Verenigde Staten zijn de grootste verstrekker van ontwikkelingshulp met 55 miljard dollar, gevolgd door Duitsland, instellingen van de Europese Unie, Japan, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Canada. Daarna komt Nederland met 6,5 miljard dollar aan steun.

"De coronapandemie en de agressieoorlog van Rusland tegen Oekraïne hebben de wereldwijde instabiliteit, honger, en extreme armoede vergroot, waardoor decennia aan ontwikkelingsvooruitgang ongedaan is gemaakt, met name onder de armste en kwetsbaarste mensen", aldus secretaris-generaal Mathias Cormann van de OESO in het rapport.

Meer uit Financieel

Kleine uitslagen op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.

30 minuten geleden
Topvrouw chatdienst Slack gaat naar OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.

32 minuten geleden
Zilverprijs stijgt naar recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.

1 uur geleden
Vakbond vindt banenverlies APG 'zo net voor kerst bijzonder zuur'

HEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.

2 uur geleden
Miljarden extra nodig voor aanleg landelijk waterstofnetwerk

DEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.

4 uur geleden
Pensioenuitvoerder APG schrapt komende jaren ruim duizend banen

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.

4 uur geleden
Microsoft investeert recordbedrag in AI in India

REDMOND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft gaat 17,5 miljard dollar (15 miljard euro) investeren in kunstmatige intelligentie in India. Volgens topman Satya Nadella gaat het om de grootste investering van het bedrijf ooit in Azië. Microsoft wil onder meer investeren in de infrastructuur voor AI in het snelgroeiende land.

5 uur geleden