Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïners in Nederland maken zich grote zorgen over escalatie

Oekraïners in Nederland maken zich grote zorgen over escalatie

DEN HAAG (ANP) - In Nederland wonende Oekraïners maken zich grote zorgen over de escalatie van het conflict tussen Oekraïne en Rusland, dat zegt een woordvoerder van de stichting Oekraïners in Nederland. "Iedereen heeft familie of vrienden daar, sommigen wonen in de buurt van de frontlinie. Als er geschoten wordt, weten we dat direct."

Door de speech van de Russische president Vladimir Poetin maandag, waarin hij de twee afvallige regio's erkende, is de angst onder Oekraïners verergerd. "Toch hebben we wel hoop", zegt hij. Daarmee doelt de zegsman onder meer op de sancties die landen instellen tegen Rusland.

Volgens de woordvoerder willen sommige Oekraïners terug naar het land om bij het leger te gaan of hun familie te steunen. "Ook is er veel frustratie dat regelgeving het moeilijk maakt familie naar Nederland te halen."

De stichting Oekraïners in Nederland helpt Oekraïners onder meer met integreren. Ook zamelt de stichting geld in, waar het onder andere scholen in het land mee steunt.

Meer uit Binnenland

Zeven gewonden door ongeluk bij Maarssen, toestand onbekend

MAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Het is onbekend hoe het met hen gaat. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.

10 minuten geleden
Nederlanders 'repeteren' het verjagen van Russen uit Noorwegen

BARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".

1 uur geleden
Feminist March staat stil bij oorlog en geweld tegen vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".

4 uur geleden
Jetten: Oekraïne moet niet vergeten worden door de oorlog in Iran

KYIV (ANP) - Oekraïne mag niet uit het zicht raken nu er een oorlog in het Midden-Oosten woedt. Dat zei premier Rob Jetten zondag tijdens een gezamenlijke persconferentie met president Volodymyr Zelensky. Die zei weleens te vrezen dat zijn land vergeten zal worden.

4 uur geleden
Halsema: vrouwen moeten samen optrekken tegen haat en seksisme

AMSTERDAM (ANP) - "Er is maar één antwoord op de oorlog die tegen vrouwen wordt gevoerd en dat is: meer macht aan vrouwen." Daarvoor pleit de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een toespraak op de conferentie Women Unite! ter gelegenheid van Internationale Vrouwendag.

6 uur geleden
Slachtoffers van femicide herdacht bij demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Voorafgaand aan de Feminist March zijn zondag op de Dam in Amsterdam de namen voorgelezen van slachtoffers van femicide. De lijst werd voorgedragen te midden van vele paren rode hakken, die onder meer Kamerleden doneerden om de vrouwen te herdenken.

6 uur geleden
Zondag militair vliegtuig naar Oman om mensen terug te halen

DEN HAAG (ANP) - Zondag gaat een Nederlands militair vliegtuig naar Oman om Nederlanders die in het Midden-Oosten vastzitten terug te halen. Dat vliegtuig brengt mensen naar Egypte, meldde minister Dilan Yeşilgöz van Defensie in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

8 uur geleden