Oekraïne ziet geen tekenen van militaire opbouw Belarus
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense autoriteiten zeggen nog geen tekenen te zien dat buurland Belarus daadwerkelijk bezig is met een troepenopbouw in het grensgebied. Belarus verklaarde eerder wel dat tanks naar de grens gaan, maar de Oekraïense grensbewakingsdienst denkt dat die mededeling vooral was bedoeld om de druk op Oekraïne op te voeren.
Belarus is een bondgenoot van Rusland en kondigde afgelopen weekend aan dat het versterkingen naar de grens stuurt. Het land verweet Oekraïne het Belarussische luchtruim te schenden met drones. Als Belarus inderdaad een troepenmacht naar de grens stuurt, kan Oekraïne besluiten om ook versterkingen te sturen. Dat zou betekenen dat op andere plaatsen minder manschappen beschikbaar zijn.
Een woordvoerder van de Oekraïense grensbewakingsdienst zei dat Belarus "meespeelt met Rusland" en dat de afgelopen dagen geen noemenswaardige militaire verplaatsingen zijn waargenomen aan de Belarussische kant van de grens. Volgens de zegsman zal waarschijnlijk wel een verplaatsing van Belarussische manschappen en materieel plaatsvinden om de indruk te wekken dat er iets gebeurt. "Dat gebeurt dan mogelijk op kleine schaal."
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De humanitaire crisis in de Centraal-Afrikaanse Republiek is de meest onderbelichte ramp van 2025, meldt hulporganisatie CARE na onderzoek. In het Afrikaanse land is een op de vijf mensen ontheemd, maar daar wordt in de media nauwelijks over geschreven. "Als crises onzichtbaar blijven, blijft hulp uit", zegt Jojanneke Spoor, hoofd humanitaire hulp bij CARE Nederland.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Twee agenten hebben in Amerikaanse stad Minneapolis geschoten op verpleegkundige Alex Pretti, die daarbij om het leven kwam. Dat staat in een rapport van de Amerikaanse regering dat in handen is van onder anderen CBS News.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De federale diensten die in Minneapolis jacht maken op ongedocumenteerde immigranten hebben mogelijk "het protocol gebroken" voordat ze een verpleegkundige doodschoten tijdens protesten. Dat zegt Stephen Miller, topadviseur van de Amerikaanse president Donald Trump. Eerder noemde hij de verpleegkundige, Alex Pretti, een "moordenaar".
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.
8 uur geledenTUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
11 uur geleden