Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne ziet geen tekenen van militaire opbouw Belarus

Oekraïne ziet geen tekenen van militaire opbouw Belarus

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense autoriteiten zeggen nog geen tekenen te zien dat buurland Belarus daadwerkelijk bezig is met een troepenopbouw in het grensgebied. Belarus verklaarde eerder wel dat tanks naar de grens gaan, maar de Oekraïense grensbewakingsdienst denkt dat die mededeling vooral was bedoeld om de druk op Oekraïne op te voeren.

Belarus is een bondgenoot van Rusland en kondigde afgelopen weekend aan dat het versterkingen naar de grens stuurt. Het land verweet Oekraïne het Belarussische luchtruim te schenden met drones. Als Belarus inderdaad een troepenmacht naar de grens stuurt, kan Oekraïne besluiten om ook versterkingen te sturen. Dat zou betekenen dat op andere plaatsen minder manschappen beschikbaar zijn.

Een woordvoerder van de Oekraïense grensbewakingsdienst zei dat Belarus "meespeelt met Rusland" en dat de afgelopen dagen geen noemenswaardige militaire verplaatsingen zijn waargenomen aan de Belarussische kant van de grens. Volgens de zegsman zal waarschijnlijk wel een verplaatsing van Belarussische manschappen en materieel plaatsvinden om de indruk te wekken dat er iets gebeurt. "Dat gebeurt dan mogelijk op kleine schaal."

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

1 uur geleden
Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

1 uur geleden
Grensovergang Rafah in beide richtingen heropend

RAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.

1 uur geleden
Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

4 uur geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

8 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

15 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

17 uur geleden