Oekraïne ziet geen tekenen van militaire opbouw Belarus
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense autoriteiten zeggen nog geen tekenen te zien dat buurland Belarus daadwerkelijk bezig is met een troepenopbouw in het grensgebied. Belarus verklaarde eerder wel dat tanks naar de grens gaan, maar de Oekraïense grensbewakingsdienst denkt dat die mededeling vooral was bedoeld om de druk op Oekraïne op te voeren.
Belarus is een bondgenoot van Rusland en kondigde afgelopen weekend aan dat het versterkingen naar de grens stuurt. Het land verweet Oekraïne het Belarussische luchtruim te schenden met drones. Als Belarus inderdaad een troepenmacht naar de grens stuurt, kan Oekraïne besluiten om ook versterkingen te sturen. Dat zou betekenen dat op andere plaatsen minder manschappen beschikbaar zijn.
Een woordvoerder van de Oekraïense grensbewakingsdienst zei dat Belarus "meespeelt met Rusland" en dat de afgelopen dagen geen noemenswaardige militaire verplaatsingen zijn waargenomen aan de Belarussische kant van de grens. Volgens de zegsman zal waarschijnlijk wel een verplaatsing van Belarussische manschappen en materieel plaatsvinden om de indruk te wekken dat er iets gebeurt. "Dat gebeurt dan mogelijk op kleine schaal."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk geldt donderdag code rood wegens extreme hitte in nog meer gebieden. De hoogste waarschuwing geldt dan voor 72 departementen, 14 meer dan woensdag. Daar woont meer dan driekwart van de Franse bevolking, aldus persbureau AFP.
41 minuten geledenPRAAG (ANP/RTR) - President Petr Pavel mag van het Tsjechische Constitutioneel Hof mee naar de NAVO-top in Turkije. De regering wilde hem niet opnemen in de Tsjechische delegatie, maar is nu door het hof teruggefloten.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Het wereldwijde risico op ebola blijft laag, zegt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, nadat woensdag een ebolageval in Frankrijk werd bevestigd.
2 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd in het zuiden van Libanon. Die zou zijn gericht op twee Hezbollah-leden die "een bedreiging vormden" voor Israëlische troepen in de buurt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Een toezichthouder van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) vindt dat hoofdaanklager Karim Khan weggestuurd moet worden. In een advies staat dat is vastgesteld dat de Brit zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel grensoverschrijdend gedrag, meldt persbureau Reuters.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De diplomatieke dienst van de Europese Unie (EEAS) heeft voorgesteld om een missie op te zetten om Libanon te helpen. Volgens het document, dat is ingezien door persbureau Reuters, is het de bedoeling dat Europese militairen drie jaar lang troepen van de Libanese krijgsmacht gaan trainen en adviseren.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds de recente uitbraak van ebola is een ziektegeval op Franse bodem vastgesteld, meldt het gezondheidsministerie. Het gaat om een arts die was teruggekomen uit de Democratische Republiek Congo na daar aan het werk te zijn geweest.
6 uur geleden