Oekraïne wil meerdere scenario's vliegramp onderzoeken
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïense onderzoekers willen na de vliegramp in Iran meerdere mogelijke oorzaken van de crash onderzoeken. Het gaat volgens de secretaris van de Oekraïense nationale veiligheidsraad onder meer om een mogelijke raketaanval, een explosie in de motor van het toestel, terrorisme of een botsing.
Het vliegtuig van Ukraine International Airlines crashte woensdag bij Teheran. Geen van de 176 mensen aan boord overleefde de ramp. De Oekraïense topfunctionaris Oleksi Danilov schreef dat experts op de plek van de vliegtuigramp willen zoeken naar restanten van een Russische raket. Dat heeft volgens hem te maken met informatie die op internet is gevonden.
De Boeing 737-800 verdween kort na het opstijgen van de radar. Getuigen verklaarden volgens de Iraanse autoriteiten dat sprake leek te zijn van brand aan boord.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - Japanse atoombomoverlevenden hebben de vrees uitgesproken dat de wereld afstevent op een nucleair conflict. Dat gebeurde bij het verlopen van de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing tussen de Verenigde Staten en Rusland.
22 minuten geledenHELSINKI (ANP) - Finland wil niet dat de VS toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne omschrijven als Artikel 5-achtig. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van diplomatieke communicatie.
51 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Reza Pahlavi, de in ballingschap levende zoon van de laatste sjah van Iran, wordt volgende week verwacht op de Veiligheidsconferentie van München. De 65-jarige Pahlavi zou zijn komst hebben bevestigd, meldt persbureau dpa op basis van bronnen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
10 uur geleden