Oekraïne wil meerdere scenario's vliegramp onderzoeken
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïense onderzoekers willen na de vliegramp in Iran meerdere mogelijke oorzaken van de crash onderzoeken. Het gaat volgens de secretaris van de Oekraïense nationale veiligheidsraad onder meer om een mogelijke raketaanval, een explosie in de motor van het toestel, terrorisme of een botsing.
Het vliegtuig van Ukraine International Airlines crashte woensdag bij Teheran. Geen van de 176 mensen aan boord overleefde de ramp. De Oekraïense topfunctionaris Oleksi Danilov schreef dat experts op de plek van de vliegtuigramp willen zoeken naar restanten van een Russische raket. Dat heeft volgens hem te maken met informatie die op internet is gevonden.
De Boeing 737-800 verdween kort na het opstijgen van de radar. Getuigen verklaarden volgens de Iraanse autoriteiten dat sprake leek te zijn van brand aan boord.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel aangenomen over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. De afgelopen weken kregen door politieke onenigheid over dat departement tienduizenden beveiligers van transportveiligheidsdienst TSA en andere overheidsmedewerkers niet betaald. Door de zogenoemde shutdown ontstond chaos op luchthavens, waar volgens de autoriteiten sprake was van historisch lange wachttijden.
4 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft weer hotels in de Golfstaten bedreigd waar Amerikaanse militairen verblijven. "Als alle Amerikanen in een hotel gaan zitten, dan wordt dat hotel Amerikaans en doelwit", aldus legerwoordvoerder Abolfazl Shekarchi. We kunnen niet enkel toekijken, "we moeten overal toeslaan waar ze zich bevinden", zegt hij.
20 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul verwacht snel onderhandelingen tussen Iran en de Verenigde Staten. Hij zei dat de twee oorlog voerende landen indirecte gesprekken hebben gevoerd en dat ze van plan zijn snel direct contact te leggen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
11 uur geleden