Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne wil meerdere scenario's vliegramp onderzoeken

Oekraïne wil meerdere scenario's vliegramp onderzoeken

KIEV (ANP/RTR) - Oekraïense onderzoekers willen na de vliegramp in Iran meerdere mogelijke oorzaken van de crash onderzoeken. Het gaat volgens de secretaris van de Oekraïense nationale veiligheidsraad onder meer om een mogelijke raketaanval, een explosie in de motor van het toestel, terrorisme of een botsing.

Het vliegtuig van Ukraine International Airlines crashte woensdag bij Teheran. Geen van de 176 mensen aan boord overleefde de ramp. De Oekraïense topfunctionaris Oleksi Danilov schreef dat experts op de plek van de vliegtuigramp willen zoeken naar restanten van een Russische raket. Dat heeft volgens hem te maken met informatie die op internet is gevonden.

De Boeing 737-800 verdween kort na het opstijgen van de radar. Getuigen verklaarden volgens de Iraanse autoriteiten dat sprake leek te zijn van brand aan boord.

Meer uit Buitenland

Oeganda sluit internet af voorafgaand aan verkiezingen

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".

10 minuten geleden
Iran gaat opgepakte betogers strafrechtelijk vervolgen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten zeggen een aantal opgepakte demonstranten strafrechtelijk te vervolgen, waarbij die bij een veroordeling de doodstraf kunnen krijgen. De aankondiging komt op een moment dat de internationale zorgen over de situatie in Iran toenemen.

20 minuten geleden
Trump over Iran: blijf demonstreren, hulp is onderweg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept inwoners van Iran op te blijven demonstreren. "Hulp is onderweg", schrijft Trump in kapitalen op Truth Social. De president laat ook weten alle ontmoetingen met Iraanse functionarissen te hebben geannuleerd "totdat het zinloze moorden op demonstranten stopt".

36 minuten geleden
EU-buitenlandchef: relatie VS duidelijk niet zo goed als vroeger

BERLIJN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de Verenigde Staten een "onmisbare bondgenoot", maar zegt tegelijkertijd dat het overduidelijk is dat "onze verhouding niet meer zo goed is als vroeger". Dat zei ze in Berlijn voorafgaand aan overleg met de Duitse defensieminister Boris Pistorius.

1 uur geleden
Hoger beroep Marine Le Pen van start in fraudezaak

PARIJS (ANP/AFP) - Het hoger beroep van de radicaal-rechtse Franse politica Marine Le Pen is begonnen. Zij hoopt hiermee haar veroordeling wegens fraude terug te draaien, om zo toch mee te kunnen doen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Vanwege een schandaal rond gesjoemel met EU-geld is ze voor vijf jaar uitgesloten van deelname aan verkiezingen. Zelf heeft ze de beschuldigingen altijd ontkend.

1 uur geleden
NAVO-chef Rutte: Rusland blijft onze grootste bedreiging

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht niet dat Rusland binnenkort zal stoppen met zijn agressieve en roekeloze acties. "Rusland blijft onze grootste bedreiging", zei hij dinsdag tijdens een toespraak op een bijeenkomst bij de liberalen in het Europees Parlement. Volgens Rutte streeft Rusland naar een langdurige confrontatie, waarbij China, Iran en Noord-Korea "Moskou's oorlog tegen Oekraïne voeden".

1 uur geleden
Deense premier over Amerikaanse druk: ergste moet nog komen

KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen denkt dat haar land voor een moeilijke periode staat, door de Amerikaanse dreigementen om Groenland in te nemen. "Het was niet makkelijk om ons te verzetten tegen de onacceptabele druk van een van onze nauwste bondgenoten", zei Frederiksen tijdens een persconferentie. "Maar het lijkt erop dat het zwaarste gedeelte nog moet komen."

1 uur geleden