
Oekraïne wil Europese gevechtstroepen, geen vredesmissie
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne wil Europese gevechtstroepen in het land, geen vredesmissie na een bestand met de Russen. Dat zei een topadviseur van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
Oekraïne heeft een "serieuze" bijdrage van Europa nodig met soldaten die klaar en bereid zijn te vechten en geen vredeshandhavers, aldus onderhandelaar Ihor Zjovkva in aanloop naar internationaal Oekraïne-overleg in Parijs.
De uitlatingen komen op een moment dat de Europese inspanningen voor Oekraïne juist verschuiven van het sturen van troepen naar alternatieven. Europese landen zien onder meer de politieke weerstand groeien. Daarnaast is er het vooruitzicht dat Rusland en de Verenigde Staten zich tegen hun plannen zullen verzetten, aldus functionarissen.
Frankrijk, dat nauw samenwerkt met Groot-Brittannië om de veiligheid van Oekraïne te garanderen, ontvangt donderdag delegaties uit ongeveer dertig landen, de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, om verdere voorstellen te bespreken.
Meer uit Buitenland
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De ruim 2 miljoen bezoekers van het concert van Lady Gaga op het strand van Rio de Janeiro zijn zaterdagavond ontsnapt aan een bomaanslag. De aangehouden verdachten zouden bezoekers, onder wie minderjarigen, hebben geronseld om "gecoördineerde aanvallen met geïmproviseerde explosieven en molotovcocktails" uit te voeren.
39 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Premier van Israël Benjamin Netanyahu heeft gezegd de raketaanval op een Israëlisch vliegveld te zullen vergelden. De Jemenitische Houthi's hebben de beschieting opgeëist. Zeker een raket trof zondag de luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv en richtte daar schade aan. Volgens Israëlische hulpdiensten raakten acht mensen gewond.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij veel nadenkt over zijn opvolging. Hij stelt in een film over zijn kwart eeuw aan de macht dat de Russen daarover moeten beslissen.
3 uur geledenPRAAG (ANP/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn vrouw Olena zijn in Praag aangekomen voor een tweedaags bezoek. Ze werden ontvangen door de Tsjechische minister van Buitenlandse Zaken Jan Lipavsky. Belangrijkste gespreksonderwerp is een initiatief om Oekraïne verder te voorzien van munitie voor artillerie.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering denkt nog enkele dagen nodig te hebben om de oorzaak van de grote stroomstoring in Spanje en Portugal van afgelopen week te achterhalen. "We houden nog altijd rekening met alle mogelijke scenario's, waaronder ook een cyberaanval", aldus de Spaanse milieuminister Sara Aagesen tegen de krant El País.
4 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval bij de Israëlische luchthaven Ben-Gurion. Een woordvoerder van de groep zei op televisie dat de beschieting laat zien dat het vliegveld "niet meer veilig is" voor vliegverkeer.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Israël heeft vergeldingsmaatregelen in het vooruitzicht gesteld na een raketaanval bij de grote luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv. "Als iemand ons kwaad doet, slaan we zeven keer zo hard terug", reageerde minister van Defensie Israel Katz.
7 uur geleden