Oekraïne vraagt NAVO om 'afschrikkingspakket' voor Rusland
RIGA (ANP/RTR/AFP/DPA) - Oekraïne wil dat NAVO-landen alvast strafmaatregelen voorbereiden die opgelegd kunnen worden aan Rusland als een nieuw conflict uitbreekt. Minister van Buitenlandse Zaken Dmytro Koeleba stuurt aan op een "afschrikkingspakket" om Moskou af te houden van een nieuwe aanval op zijn land.
De NAVO maakt zich grote zorgen over de vele Russische troepen die zijn samengetrokken in de grensstreek met Oekraïne. Koeleba pleitte woensdag voor duidelijke communicatie richting Moskou, het alvast voorbereiden van sancties en meer militaire steun voor zijn regering. Zo moet volgens hem het "slechtste scenario" worden voorkomen.
NAVO-topman Jens Stoltenberg had Rusland al gewaarschuwd dat een "hoge prijs" betaald zal worden bij een aanval op Oekraïne. Hij zei dinsdag na topoverleg in Letland dat onzeker is wat het doel is van de recente Russische troepenopbouw, maar beklemtoonde dat "we voorbereid moeten zijn op het ergste".
Spanningen
Rusland houdt juist de NAVO verantwoordelijk voor het oplopen van de spanning. President Vladimir Poetin heeft het bondgenootschap gewaarschuwd dat hij genoodzaakt zal zijn om in actie te komen als geavanceerde raketsystemen worden geplaatst in Oekraïne.
Oekraïne wil lid worden van de NAVO en de EU en ligt al jaren overhoop met Rusland. Dat annexeerde in 2014 het Oekraïense schiereiland de Krim en steunt gewapende separatisten in Oost-Oekraïne.
Meer uit Binnenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De jongen die wordt verdacht van een telefonische bedreiging tegen de joodse school Cheider in Amsterdam blijft drie dagen langer vastzitten. Wat de bedreiging precies inhield, wil de politie niet zeggen. Het onderzoek is nog niet afgerond.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij extreemrechtse protesten tegen asielzoekerscentra en immigratie, zowel online als op straat, duiken steeds vaker christelijk-nationalistische symbolen op. Dat constateert onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP).
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op de vraag of op dit moment sprake is van een asielcrisis, kan Rob Jetten bevestigend antwoorden. "Ik denk ook dat het een crisis is. Want als je 's avonds om half elf nog aan de telefoon hangt om te kijken of je mensen nog ergens in een sporthal kan laten slapen, dan is dat geen normale situatie", aldus de premier bij zijn wekelijkse persconferentie.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag tien maanden celstraf geëist tegen twee mannen uit IJsselstein voor hun rol in het bestoken van agenten met vuurwerk. Dat gebeurde begin mei tijdens rellen over de komst van een asielzoekerscentrum in de Utrechtse plaats. Voor de jongste verdachte eiste het OM dat vier van de tien maanden voorwaardelijk zouden worden opgelegd.
32 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Journalist Gijs Sanders en zijn cameraman zijn weer in Nederland. Volgens het journalistieke platform De Marker gaat het "naar omstandigheden goed met hen". De twee deden verslag van de Global Sumud Flotilla, maar werden door Israël op internationale wateren opgepakt. Donderdag vlogen ze naar Turkije, voordat ze vrijdag weer naar Nederland gingen.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een jongen is vrijdagochtend in Amsterdam korte tijd ontvoerd door drie mannen, meldt de politie. Na een achtervolging door agenten is hij bevrijd en zijn de drie mannen aangehouden. De leeftijd van de jongen is niet bekendgemaakt.
1 uur geleden