Oekraïne vraagt NAVO om 'afschrikkingspakket' voor Rusland
RIGA (ANP/RTR/AFP/DPA) - Oekraïne wil dat NAVO-landen alvast strafmaatregelen voorbereiden die opgelegd kunnen worden aan Rusland als een nieuw conflict uitbreekt. Minister van Buitenlandse Zaken Dmytro Koeleba stuurt aan op een "afschrikkingspakket" om Moskou af te houden van een nieuwe aanval op zijn land.
De NAVO maakt zich grote zorgen over de vele Russische troepen die zijn samengetrokken in de grensstreek met Oekraïne. Koeleba pleitte woensdag voor duidelijke communicatie richting Moskou, het alvast voorbereiden van sancties en meer militaire steun voor zijn regering. Zo moet volgens hem het "slechtste scenario" worden voorkomen.
NAVO-topman Jens Stoltenberg had Rusland al gewaarschuwd dat een "hoge prijs" betaald zal worden bij een aanval op Oekraïne. Hij zei dinsdag na topoverleg in Letland dat onzeker is wat het doel is van de recente Russische troepenopbouw, maar beklemtoonde dat "we voorbereid moeten zijn op het ergste".
Spanningen
Rusland houdt juist de NAVO verantwoordelijk voor het oplopen van de spanning. President Vladimir Poetin heeft het bondgenootschap gewaarschuwd dat hij genoodzaakt zal zijn om in actie te komen als geavanceerde raketsystemen worden geplaatst in Oekraïne.
Oekraïne wil lid worden van de NAVO en de EU en ligt al jaren overhoop met Rusland. Dat annexeerde in 2014 het Oekraïense schiereiland de Krim en steunt gewapende separatisten in Oost-Oekraïne.
Meer uit Binnenland
NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
1 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
12 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
1 dag geleden