Oekraïne vraagt Iran om zwarte dozen neergeschoten vliegtuig
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Iran gevraagd de zwarte dozen te overhandigen van het vliegtuig dat vorige week woensdag met een of twee raketten uit de lucht werd geschoten. Justitie in Kiev liet dat weten.
Het toestel van Ukraine International Airlines werd kort na vertrek uit Teheran neergehaald, waardoor 176 mensen om het leven kwamen. Iran had eerder al aangegeven dat Oekraïne toegang zou krijgen tot de vluchtrecorders, maar dat is nog niet gebeurd.
Volgens een Oekraïense veiligheidsfunctionaris wordt een belangrijke Iraanse onderzoeker in Kiev verwacht om te bekijken of een Oekraïens laboratorium geschikt is om de dozen te analyseren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
13 uur geleden