Oekraïne vraagt Iran om zwarte dozen neergeschoten vliegtuig
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Iran gevraagd de zwarte dozen te overhandigen van het vliegtuig dat vorige week woensdag met een of twee raketten uit de lucht werd geschoten. Justitie in Kiev liet dat weten.
Het toestel van Ukraine International Airlines werd kort na vertrek uit Teheran neergehaald, waardoor 176 mensen om het leven kwamen. Iran had eerder al aangegeven dat Oekraïne toegang zou krijgen tot de vluchtrecorders, maar dat is nog niet gebeurd.
Volgens een Oekraïense veiligheidsfunctionaris wordt een belangrijke Iraanse onderzoeker in Kiev verwacht om te bekijken of een Oekraïens laboratorium geschikt is om de dozen te analyseren.
Meer uit Buitenland
DARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.
17 minuten geledenSAINTE-MARIE-LA-MER (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk zijn bijna 3000 mensen geëvacueerd om natuurbranden. De brandweer probeert met blushelikopters en blusvliegtuigen het vuur bij de plaatsen Sainte-Marie-la-Mer en Canet-en-Roussillon onder controle te krijgen.
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn ten minste 21 doden gevallen, melden de hulpdiensten. Daarnaast zouden 85 mensen gewond zijn geraakt, onder wie twee kinderen. Eerder werden zeventien doden gemeld.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Door een bomexplosie in de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeker vijf doden gevallen. Nog eens zestien mensen raakten gewond, melden de Syrische autoriteiten.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement namens het hele land excuses aangeboden aan vrouwen die in de vorige eeuw onder druk hun kinderen hebben afgestaan. Hij sprak terwijl gedupeerden toekeken vanaf de publieke tribune over een "schandvlek" in de Britse geschiedenis en bevestigde dat wordt gekeken naar compensatieregelingen.
7 uur geleden