Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: veel kinderen gewond bij beschieting woongebied Charkiv

Oekraïne: veel kinderen gewond bij beschieting woongebied Charkiv

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Zeker 38 personen, onder wie minstens twaalf minderjarigen, zijn volgens Oekraïne gewond geraakt door een aanval in de regio Charkiv. Aanklagers zeggen dat het jongste slachtoffer een baby is van drie maanden oud. Over de toestand van het kind is niets bekendgemaakt.

Stafchef Andriy Yermak van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky sprak eerder over twee gewonde baby's. De autoriteiten hebben nog geen melding gemaakt van overleden slachtoffers bij de aanval op Pervomaiskyi, een plaats waar circa 28.000 mensen wonen.

Op televisiebeelden is een gehavend flatgebouw te zien. De gouverneur van de regio sprak over een raketinslag in een woongebied. Volgens sommige berichten sloeg een projectiel in op een parkeerterrein. Daardoor zouden ook meerdere voertuigen in brand zijn gevlogen.

Telegram

Een Oekraïense legerofficier zei op berichtendienst Telegram dat de aanval samenviel met de begrafenis van een militair die was gesneuveld bij Bachmoet. Hij sprak het vermoeden uit dat die bijeenkomst ook het doelwit was. Rusland heeft nog niet gereageerd, maar ontkent bewust burgerdoelen te bestoken.

Pervomaiskyi ligt zo'n 80 kilometer ten zuiden van provinciehoofdstad Charkiv. De plaats bevindt zich voor zover bekend niet in de buurt van de plekken aan het front waar momenteel zwaar wordt gevochten. Oekraïne is bezig met een tegenoffensief en probeert door verdedigingslinies te breken van de Russische invasiemacht.

Vuurlinie

Bij de oorlog in Oekraïne belanden burgers vaker in de vuurlinie. Zo kwamen vorige week zeker dertien mensen om het leven nadat een drukbezocht restaurant in Kramatorsk was geraakt bij een beschieting. Bij hoofdstad Kyiv worden regelmatig drones en raketten neergehaald.

Ook Rusland meldt aanvallen op het eigen grondgebied. De Russische autoriteiten stelden dinsdag dat zeker vijf drones zijn neergehaald bij Moskou. Rusland beschuldigde Oekraïne van een "terreurdaad" die was gericht tegen een gebied met veel civiele infrastructuur, zoals een internationale luchthaven.

Meer uit Buitenland

IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

1 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

3 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

4 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

4 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

5 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

5 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

6 uur geleden