Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: veel kinderen gewond bij beschieting woongebied Charkiv

Oekraïne: veel kinderen gewond bij beschieting woongebied Charkiv

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Zeker 38 personen, onder wie minstens twaalf minderjarigen, zijn volgens Oekraïne gewond geraakt door een aanval in de regio Charkiv. Aanklagers zeggen dat het jongste slachtoffer een baby is van drie maanden oud. Over de toestand van het kind is niets bekendgemaakt.

Stafchef Andriy Yermak van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky sprak eerder over twee gewonde baby's. De autoriteiten hebben nog geen melding gemaakt van overleden slachtoffers bij de aanval op Pervomaiskyi, een plaats waar circa 28.000 mensen wonen.

Op televisiebeelden is een gehavend flatgebouw te zien. De gouverneur van de regio sprak over een raketinslag in een woongebied. Volgens sommige berichten sloeg een projectiel in op een parkeerterrein. Daardoor zouden ook meerdere voertuigen in brand zijn gevlogen.

Telegram

Een Oekraïense legerofficier zei op berichtendienst Telegram dat de aanval samenviel met de begrafenis van een militair die was gesneuveld bij Bachmoet. Hij sprak het vermoeden uit dat die bijeenkomst ook het doelwit was. Rusland heeft nog niet gereageerd, maar ontkent bewust burgerdoelen te bestoken.

Pervomaiskyi ligt zo'n 80 kilometer ten zuiden van provinciehoofdstad Charkiv. De plaats bevindt zich voor zover bekend niet in de buurt van de plekken aan het front waar momenteel zwaar wordt gevochten. Oekraïne is bezig met een tegenoffensief en probeert door verdedigingslinies te breken van de Russische invasiemacht.

Vuurlinie

Bij de oorlog in Oekraïne belanden burgers vaker in de vuurlinie. Zo kwamen vorige week zeker dertien mensen om het leven nadat een drukbezocht restaurant in Kramatorsk was geraakt bij een beschieting. Bij hoofdstad Kyiv worden regelmatig drones en raketten neergehaald.

Ook Rusland meldt aanvallen op het eigen grondgebied. De Russische autoriteiten stelden dinsdag dat zeker vijf drones zijn neergehaald bij Moskou. Rusland beschuldigde Oekraïne van een "terreurdaad" die was gericht tegen een gebied met veel civiele infrastructuur, zoals een internationale luchthaven.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij treinongeluk in zuiden van Mexico

NIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.

21 minuten geleden
Trump na gesprek met Zelensky: we komen dichter bij einde oorlog

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.

3 uur geleden
Regeringspartij Kosovo wint verkiezingen, mogelijk einde impasse

PRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.

4 uur geleden
Houthi's: Israëlische aanwezigheid in Somaliland zou doelwit zijn

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.

4 uur geleden
Kremlin: Rusland en VS eens dat bestand oorlog zou verlengen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.

7 uur geleden
Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.

7 uur geleden
Trump meldt 'zeer productief' telefoongesprek met Poetin

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.

8 uur geleden