Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: veel kinderen gewond bij beschieting woongebied Charkiv

Oekraïne: veel kinderen gewond bij beschieting woongebied Charkiv

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Zeker 38 personen, onder wie minstens twaalf minderjarigen, zijn volgens Oekraïne gewond geraakt door een aanval in de regio Charkiv. Aanklagers zeggen dat het jongste slachtoffer een baby is van drie maanden oud. Over de toestand van het kind is niets bekendgemaakt.

Stafchef Andriy Yermak van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky sprak eerder over twee gewonde baby's. De autoriteiten hebben nog geen melding gemaakt van overleden slachtoffers bij de aanval op Pervomaiskyi, een plaats waar circa 28.000 mensen wonen.

Op televisiebeelden is een gehavend flatgebouw te zien. De gouverneur van de regio sprak over een raketinslag in een woongebied. Volgens sommige berichten sloeg een projectiel in op een parkeerterrein. Daardoor zouden ook meerdere voertuigen in brand zijn gevlogen.

Telegram

Een Oekraïense legerofficier zei op berichtendienst Telegram dat de aanval samenviel met de begrafenis van een militair die was gesneuveld bij Bachmoet. Hij sprak het vermoeden uit dat die bijeenkomst ook het doelwit was. Rusland heeft nog niet gereageerd, maar ontkent bewust burgerdoelen te bestoken.

Pervomaiskyi ligt zo'n 80 kilometer ten zuiden van provinciehoofdstad Charkiv. De plaats bevindt zich voor zover bekend niet in de buurt van de plekken aan het front waar momenteel zwaar wordt gevochten. Oekraïne is bezig met een tegenoffensief en probeert door verdedigingslinies te breken van de Russische invasiemacht.

Vuurlinie

Bij de oorlog in Oekraïne belanden burgers vaker in de vuurlinie. Zo kwamen vorige week zeker dertien mensen om het leven nadat een drukbezocht restaurant in Kramatorsk was geraakt bij een beschieting. Bij hoofdstad Kyiv worden regelmatig drones en raketten neergehaald.

Ook Rusland meldt aanvallen op het eigen grondgebied. De Russische autoriteiten stelden dinsdag dat zeker vijf drones zijn neergehaald bij Moskou. Rusland beschuldigde Oekraïne van een "terreurdaad" die was gericht tegen een gebied met veel civiele infrastructuur, zoals een internationale luchthaven.

Meer uit Buitenland

Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

4 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

5 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

5 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

5 uur geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

6 uur geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

8 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

9 uur geleden