Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: veel kinderen gewond bij beschieting woongebied Charkiv

Oekraïne: veel kinderen gewond bij beschieting woongebied Charkiv

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Zeker 38 personen, onder wie minstens twaalf minderjarigen, zijn volgens Oekraïne gewond geraakt door een aanval in de regio Charkiv. Aanklagers zeggen dat het jongste slachtoffer een baby is van drie maanden oud. Over de toestand van het kind is niets bekendgemaakt.

Stafchef Andriy Yermak van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky sprak eerder over twee gewonde baby's. De autoriteiten hebben nog geen melding gemaakt van overleden slachtoffers bij de aanval op Pervomaiskyi, een plaats waar circa 28.000 mensen wonen.

Op televisiebeelden is een gehavend flatgebouw te zien. De gouverneur van de regio sprak over een raketinslag in een woongebied. Volgens sommige berichten sloeg een projectiel in op een parkeerterrein. Daardoor zouden ook meerdere voertuigen in brand zijn gevlogen.

Telegram

Een Oekraïense legerofficier zei op berichtendienst Telegram dat de aanval samenviel met de begrafenis van een militair die was gesneuveld bij Bachmoet. Hij sprak het vermoeden uit dat die bijeenkomst ook het doelwit was. Rusland heeft nog niet gereageerd, maar ontkent bewust burgerdoelen te bestoken.

Pervomaiskyi ligt zo'n 80 kilometer ten zuiden van provinciehoofdstad Charkiv. De plaats bevindt zich voor zover bekend niet in de buurt van de plekken aan het front waar momenteel zwaar wordt gevochten. Oekraïne is bezig met een tegenoffensief en probeert door verdedigingslinies te breken van de Russische invasiemacht.

Vuurlinie

Bij de oorlog in Oekraïne belanden burgers vaker in de vuurlinie. Zo kwamen vorige week zeker dertien mensen om het leven nadat een drukbezocht restaurant in Kramatorsk was geraakt bij een beschieting. Bij hoofdstad Kyiv worden regelmatig drones en raketten neergehaald.

Ook Rusland meldt aanvallen op het eigen grondgebied. De Russische autoriteiten stelden dinsdag dat zeker vijf drones zijn neergehaald bij Moskou. Rusland beschuldigde Oekraïne van een "terreurdaad" die was gericht tegen een gebied met veel civiele infrastructuur, zoals een internationale luchthaven.

Meer uit Buitenland

Spanje wil dat EU associatieverdrag met Israël beëindigt

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.

19 minuten geleden
Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

1 uur geleden
Trump: Amerikaanse onderhandelaars maandag in Pakistan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.

1 uur geleden
Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

2 uur geleden
Regering en rebellen Congo maken afspraken over humanitaire hulp

KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.

2 uur geleden
Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

3 uur geleden
Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

4 uur geleden