Oekraïne: twee doden bij bombardementen in regio Soemi
JAMPIL (ANP/RTR) - Het Russische leger heeft vrijdag vijftien verschillende gebieden gebombardeerd in de Oekraïense regio Soemi, meldt de regionale autoriteit aldaar. In totaal zou het om 84 aanvallen gaan. In Kyiv zijn brokstukken van een drone neergekomen.
Op Telegram schrijft de regionale autoriteit van Soemi dat bij de aanvallen twee mensen zijn omgekomen en negen anderen gewond raakten. De dodelijke slachtoffers zouden zijn gevallen bij het plaatsje Jampil. Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne is de regio Soemi vaak door de Russen onder vuur genomen.
De aanval is niet onafhankelijk bevestigd en Rusland heeft nog niet op de Oekraïense beschuldiging gereageerd.
Explosies in Kiev
In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn brokstukken van een drone terechtgekomen op een gebouw van de gemeente, meldde burgemeester Vitali Klitsjko. Op Telegram schreef hij dat hulpdiensten onderweg zijn naar de plek. Er brak geen brand uit, aldus Klitsjko.
Een getuige zei aan persbureau Reuters dat explosies te horen waren in de Oekraïense hoofdstad. Klitsjko meldde dat de luchtafweer actief was in de stad.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
1 uur geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
3 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
3 uur geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.
4 uur geleden