
Oekraïne: twee doden bij bombardementen in regio Soemi
JAMPIL (ANP/RTR) - Het Russische leger heeft vrijdag vijftien verschillende gebieden gebombardeerd in de Oekraïense regio Soemi, meldt de regionale autoriteit aldaar. In totaal zou het om 84 aanvallen gaan. In Kyiv zijn brokstukken van een drone neergekomen.
Op Telegram schrijft de regionale autoriteit van Soemi dat bij de aanvallen twee mensen zijn omgekomen en negen anderen gewond raakten. De dodelijke slachtoffers zouden zijn gevallen bij het plaatsje Jampil. Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne is de regio Soemi vaak door de Russen onder vuur genomen.
De aanval is niet onafhankelijk bevestigd en Rusland heeft nog niet op de Oekraïense beschuldiging gereageerd.
Explosies in Kiev
In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn brokstukken van een drone terechtgekomen op een gebouw van de gemeente, meldde burgemeester Vitali Klitsjko. Op Telegram schreef hij dat hulpdiensten onderweg zijn naar de plek. Er brak geen brand uit, aldus Klitsjko.
Een getuige zei aan persbureau Reuters dat explosies te horen waren in de Oekraïense hoofdstad. Klitsjko meldde dat de luchtafweer actief was in de stad.
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de overstroming in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen naar 27. Onder de doden zijn negen kinderen, maakte de politie bekend.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk herstelt de diplomatieke betrekkingen met Syrië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei dat na een ontmoeting met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa in Damascus.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP/BELGA) - Turkije wil dat de Verenigde Staten ingrijpen bij de dodelijke incidenten rond de hulpverlening in de Gazastrook, onder meer bij de Amerikaanse particuliere organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De Turkse president Erdogan zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft gevraagd een einde te maken aan de schietpartijen bij distributiecentra, meldt het Turkse staatspersagentschap Anadolu.
3 uur geledenGAZA (ANP/RTR/AFP) - Een omstreden, door Israël gesteunde Amerikaanse hulporganisatie voor Palestijnen in de Gazastrook meldt dat twee Amerikaanse hulpverleners gewond zijn geraakt bij een gerichte terroristische aanslag. Twee mensen zouden twee handgranaten hebben gegooid bij een verdeelpunt in het zuidelijke Khan Younis. De Amerikanen raakten gewond, maar zijn niet in levensgevaar, aldus de particuliere, eerder dit jaar opgerichte Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Australische autoriteiten hebben zaterdag scherp gereageerd op een vermoedelijke brandstichting bij een synagoge in Melbourne vrijdagavond, terwijl zich op dat moment ongeveer twintig mensen in het gebouw bevonden. De politie vermoedt dat het gaat om een doelgerichte aanval met een antisemitisch motief.
6 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - De brandmelding die leidde tot een evacuatie aan boord van een vliegtuig van Ryanair op Mallorca was volgens de luchtvaartmaatschappij loos alarm. De mensen die gewond raakten, zouden verwondingen hebben opgelopen tijdens de evacuatie, zegt het Ierse bedrijf.
7 uur geledenDHARAMSHALA (ANP/RTR) - De dalai lama hoopt naar eigen zeggen nog zeker veertig jaar te leven. Deze week zette de spiritueel leider van de Tibetaanse boeddhisten uiteen wat er gebeurt als hij overlijdt, in aanloop naar zijn 90ste verjaardag, zondag. Dat was niet omdat hij snel denkt te overlijden, verzekerde hij honderden toehoorders.
10 uur geleden