Oekraïne: twee doden bij bombardementen in regio Soemi
JAMPIL (ANP/RTR) - Het Russische leger heeft vrijdag vijftien verschillende gebieden gebombardeerd in de Oekraïense regio Soemi, meldt de regionale autoriteit aldaar. In totaal zou het om 84 aanvallen gaan. In Kyiv zijn brokstukken van een drone neergekomen.
Op Telegram schrijft de regionale autoriteit van Soemi dat bij de aanvallen twee mensen zijn omgekomen en negen anderen gewond raakten. De dodelijke slachtoffers zouden zijn gevallen bij het plaatsje Jampil. Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne is de regio Soemi vaak door de Russen onder vuur genomen.
De aanval is niet onafhankelijk bevestigd en Rusland heeft nog niet op de Oekraïense beschuldiging gereageerd.
Explosies in Kiev
In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn brokstukken van een drone terechtgekomen op een gebouw van de gemeente, meldde burgemeester Vitali Klitsjko. Op Telegram schreef hij dat hulpdiensten onderweg zijn naar de plek. Er brak geen brand uit, aldus Klitsjko.
Een getuige zei aan persbureau Reuters dat explosies te horen waren in de Oekraïense hoofdstad. Klitsjko meldde dat de luchtafweer actief was in de stad.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
31 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
8 uur geleden