Oekraïne: twee doden bij bombardementen in regio Soemi
JAMPIL (ANP/RTR) - Het Russische leger heeft vrijdag vijftien verschillende gebieden gebombardeerd in de Oekraïense regio Soemi, meldt de regionale autoriteit aldaar. In totaal zou het om 84 aanvallen gaan. In Kyiv zijn brokstukken van een drone neergekomen.
Op Telegram schrijft de regionale autoriteit van Soemi dat bij de aanvallen twee mensen zijn omgekomen en negen anderen gewond raakten. De dodelijke slachtoffers zouden zijn gevallen bij het plaatsje Jampil. Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne is de regio Soemi vaak door de Russen onder vuur genomen.
De aanval is niet onafhankelijk bevestigd en Rusland heeft nog niet op de Oekraïense beschuldiging gereageerd.
Explosies in Kiev
In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn brokstukken van een drone terechtgekomen op een gebouw van de gemeente, meldde burgemeester Vitali Klitsjko. Op Telegram schreef hij dat hulpdiensten onderweg zijn naar de plek. Er brak geen brand uit, aldus Klitsjko.
Een getuige zei aan persbureau Reuters dat explosies te horen waren in de Oekraïense hoofdstad. Klitsjko meldde dat de luchtafweer actief was in de stad.
Meer uit Buitenland
HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
28 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
10 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
11 uur geleden