Oekraïne: twee doden bij bombardementen in regio Soemi
JAMPIL (ANP/RTR) - Het Russische leger heeft vrijdag vijftien verschillende gebieden gebombardeerd in de Oekraïense regio Soemi, meldt de regionale autoriteit aldaar. In totaal zou het om 84 aanvallen gaan. In Kyiv zijn brokstukken van een drone neergekomen.
Op Telegram schrijft de regionale autoriteit van Soemi dat bij de aanvallen twee mensen zijn omgekomen en negen anderen gewond raakten. De dodelijke slachtoffers zouden zijn gevallen bij het plaatsje Jampil. Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne is de regio Soemi vaak door de Russen onder vuur genomen.
De aanval is niet onafhankelijk bevestigd en Rusland heeft nog niet op de Oekraïense beschuldiging gereageerd.
Explosies in Kiev
In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn brokstukken van een drone terechtgekomen op een gebouw van de gemeente, meldde burgemeester Vitali Klitsjko. Op Telegram schreef hij dat hulpdiensten onderweg zijn naar de plek. Er brak geen brand uit, aldus Klitsjko.
Een getuige zei aan persbureau Reuters dat explosies te horen waren in de Oekraïense hoofdstad. Klitsjko meldde dat de luchtafweer actief was in de stad.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
7 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
8 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
8 uur geleden