Oekraïne noemt vermeende rol bij sabotage pijpleidingen onzin
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft mediaberichten dat het betrokken was bij de sabotage in 2022 van de Nord Stream-pijpleidingen met Russisch gas voor Europa, verworpen als "absolute onzin". Volgens de Amerikaanse krant The Wall Street Journal (WSJ) hield de toenmalige topcommandant van Oekraïne, generaal Valeri Zaloezjny, toezicht op het plan om de leidingen op te blazen. Maar de regering in Kyiv ontkent.
"De betrokkenheid van Oekraïne bij de ontploffingen van Nord Stream is absolute onzin. Dergelijke acties hadden voor Oekraïne geen enkele praktische zin", aldus een adjudant van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij benadrukt dat de explosies de Russische oorlog tegen Oekraïne niet hebben gestopt en de situatie aan het front niet hebben beïnvloed.
WSJ stelt dat Zelensky op de hoogte was van plannen om de Nord Stream-leidingen op te blazen. Hij zou daar aanvankelijk ook toestemming voor hebben gegeven. Zelensky veranderde van gedachten toen de Amerikaanse CIA hem vroeg van de sabotageactie af te zien. De CIA was over het bestaan van het plan ingelicht door de Nederlandse militaire inlichtingendienst MIVD. Zaloezjny zou toen hebben besloten toch door te zetten.
Meer uit Buitenland
FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.
13 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
13 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
15 uur geleden