
Oekraïne noemt vermeende rol bij sabotage pijpleidingen onzin
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft mediaberichten dat het betrokken was bij de sabotage in 2022 van de Nord Stream-pijpleidingen met Russisch gas voor Europa, verworpen als "absolute onzin". Volgens de Amerikaanse krant The Wall Street Journal (WSJ) hield de toenmalige topcommandant van Oekraïne, generaal Valeri Zaloezjny, toezicht op het plan om de leidingen op te blazen. Maar de regering in Kyiv ontkent.
"De betrokkenheid van Oekraïne bij de ontploffingen van Nord Stream is absolute onzin. Dergelijke acties hadden voor Oekraïne geen enkele praktische zin", aldus een adjudant van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij benadrukt dat de explosies de Russische oorlog tegen Oekraïne niet hebben gestopt en de situatie aan het front niet hebben beïnvloed.
WSJ stelt dat Zelensky op de hoogte was van plannen om de Nord Stream-leidingen op te blazen. Hij zou daar aanvankelijk ook toestemming voor hebben gegeven. Zelensky veranderde van gedachten toen de Amerikaanse CIA hem vroeg van de sabotageactie af te zien. De CIA was over het bestaan van het plan ingelicht door de Nederlandse militaire inlichtingendienst MIVD. Zaloezjny zou toen hebben besloten toch door te zetten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de visa intrekken van buitenlanders die kritiek hebben geleverd op Charlie Kirk. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken op X. Volgens The New York Times gaat het ministerie ook de visumaanvragen weigeren van buitenlanders die kritische opmerkingen over Kirk hebben gemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verwijderen van verouderde dammen en stuwen wint snel terrein in Zuidoost-Europa, waardoor het aantal vrij stromende rivieren er toeneemt. Dat meldt het Wereldnatuurfonds (WWF) op basis van een rapport van de Southeastern Europe Barrier Removal Movement.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft dinsdag in een gerechtelijke procedure verklaard dat 778 medewerkers van het ministerie van Volksgezondheid vorige week ten onrechte zijn ontslagen te midden van een gedeeltelijke overheidssluiting.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vier Israëlische gijzelaars zijn overgedragen aan het Rode Kruis, meldt het Israëlische leger. Hamas maakte eerder op dinsdag aan de onderhandelaars bekend dat er "vier tot zes" lichamen zouden worden vrijgegeven.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire steun van Oekraïnes Europese bondgenoten is afgelopen zomer gehalveerd. De bijna 2 miljard euro die Nederland en andere Noord- en West-Europese landen staken in een nieuw aankoopprogramma van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, hebben de terugval niet goedgemaakt.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Nog meer grote Amerikaanse media weigeren het nieuwe persbeleid van het Pentagon te ondertekenen, melden ze in een gezamenlijke verklaring. Het gaat nu om CBS News, ABC News, CNN, Fox News en NBC News.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een aanval uitgevoerd op een boot voor de kust van Venezuela. Volgens president Donald Trump zijn er zes "narcoterroristen" gedood die drugs vervoerden naar de VS.
9 uur geleden